środa, 24 stycznia 2018 r.

Dom

Dachówka Grecka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 marca 2003, 15:53

Wyróżnia się wysokim profilem oraz kształtem nawiązującym do klasycznych dachówek typu mnich – mniszka. Jest to jedyna dachówka na polskim rynku o tak niepowtarzalnym profilu. Dachówka Grecka pokryta jest nowoczesna powłoka polimerową Lumino, która zwiększa odpor-ność dachówki na zabrudzenia. Ponadto powłoka nadaje jej większy jedwabisty połysk, dzięki czemu kolor dachówki jest bardziej intensywny. Grecka może być stosowana zarówno na obiek-tach nowobudowanych, remontowanych jak również zabytkowych.
Do produkcji dachówki Greckiej używa się surowców naturalnych (naturalny piasek kwarco-wy, cement, barwniki na bazie tlenków żelaza, powłoka polimerowo – akrylowa), pochodzących z rodzimych zasobów.
Dachówka Grecka dostępna jest w trzech kolorach: czerwonym, brązowym i czarnym. Atrak-cyjna jest także cena tej dachówki. Jedna sztuka kosztuje 2,36 zł. Na 2 mkw. dachu potrzeba ok. 10 sztuk tej dachówki. Minimalny kąt nachylenia połaci dachowej, żeby zastosować tę dachówkę wynosi 10 st.
Rodzina folii dachowych
Folie wysokoparoprzepuszczalne Tyvek zapobiegają kondensacji pary wodnej i chronią dach prze wilgocią. Pozwalają jej wydostać się z wnętrza budynku, w ten sposób spełniają swoje funk-cje w osuszaniu i oddychaniu domu, zapobiegając powstawaniu grzyba. Od zewnętrznej strony dachu folie musza chronić krokwie i izolację termiczną przed wilgocią. Zatem nie mogą prze-puszczać wody opadowej. Większość membran Tyvek jest jednowarstwowa. Ich struktura to splot wielu włókien polietylenowych, które tworzą sieć kanalików. Dzięki budowie folie te mocuje się na dachu dowolną stroną.
Warstwa funkcjonalna membran Tyvek wynosi 200 mkironów, czyli jest 5 razy grubsza od in-nych wielowarstwowych folii dachowych, mających ok. 40 mikronów grubości. Dzięki temu parametrowi membrana ta charakteryzuje się wyższą przepuszczalnością pary wodnej oraz więk-szą odpornością na warunki pogodowe i promieniowanie UV. (e)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!