niedziela, 25 marca 2018 r.

Dom

Domek i mieszkania z polisą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2004, 18:56

d Bezpieczeństwo życia i zdrowia oraz przyzwoite warunki mieszkania to podstawa komfortu życia. Jednak osiągnięty nie gwarantuje też spokoju. Zagrożeniem są różnorodne zdarzenia losowe w wyniku, których można wszystko utracić. Straty będą mniej bolesne, jeżeli dobra zostały ubezpieczone.
Polisy majątkowe stanowią formę kompleksowej ochrony przed takimi nieszczęściami i działalnością człowieka. Obejmują domki jednorodzinne, jak również mieszkania w dużych budynkach Propozycje towarzystw ubezpieczeniowych są podobne, ponieważ dotyczą tych samych rzeczy, funkcji i zdarzeń. Natomiast w pakietach mają wiele różnorodnych wersji, niekiedy tylko dostępnych w danej firmie.
Ubezpieczeniami objęty jest szeroki zakres szkód losowych poczynając od pożaru, powodzi, opadów śniegu, gradobicia, huraganu, do przepięcia, czyli awarii sieci elektrycznej. Równie długa jest lista szkód powstałych z winy człowieka otwiera ją kradzież z włamaniem, a kończy graffiti, wandalizm i akt terroryzmu. W skład pakietu ubezpieczeń wchodzą też zawinione i losowe szkody powstałe w wyniku upadku drzew i masztów. Ubezpieczone są również ruchomości domowe, czyli wyposażenie w meble, odzież, biżuterię, sprzęt elektroniczny oraz dzieła sztuki, zbiory kolekcjonerskie i broń.
W pakiecie jest często przydatna oferta ochrony od kradzieży zewnętrznych elementów domu na przykład anteny satelitarnej, klimatyzatora, instalacji alarmowej i skrzynki pocztowej. Podobnie można wybrać dodatkową opcję dotyczącą ogrodzenia, które może być zniszczone, skradzione lub zdewastowane. Dopełnieniem pakietu są ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem obiektów małej architektury w tym wiat, fontann, piaskownic, śmietników, oświetlenia ogrodowego, ciężkich wbudowanych mebli ogrodowych itp. Dla wygody klientów wiele firm daje do wyboru opcję wypłaty według wartości odtworzeniowej lub rzeczywistej. Bardziej korzystna jest ta pierwsza, bo zapewnia wypłatę bez potrącania amortyzacji.
Firmy asekuracyjne zajmują się również osobami, które w wyniku katastrofy znalazły się bez dachu nad głową. W przypadku zniszczenia nieruchomości np. firma Warta pokrywa koszty wynajmu mieszkania zastępczego do 4 tys. zł na okres nie dłuższy niż 30 dni. Jest też możliwość zapewnienia pomocy specjalisty hydraulika, czy stolarza.
Nawet ten ograniczony przegląd pokazuje bogactwo ofert. Bez względu na to przed każdym podpisaniem umowy należy zapoznać się szczegółowo z warunkami ubezpieczenia. Jan Kasprzak
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!