sobota, 24 lutego 2018 r.

Dom

Drożeje ciepło, rosną czynsze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 sierpnia 2002, 19:46
Autor: (e)

Od sierpnia Elektrociepłownia Wrotków, producent ciepła zaopatrujący miasto w 70 proc., podwyższył stawki.
Od lipca wyższe taryfy za ciepło wprowadziło też LPEC, dystrybutor ciepła. Efektem dwóch podwyżek będzie trzecia – czynszów
w spółdzielniach mieszkaniowych

Lublin zaopatrywany jest w ciepło przez Elektrociepłownię Wrotków oraz Elektrociepłownię Megatem. Od 1 sierpnia obowiązują nowe taryfy dla producentów ciepła. Jednakże, jak usłyszeliśmy w Urzędzie Regulacji Energetyki Wschodniego Oddziału Terenowego wzrost stawek o 4,5 proc. nastąpi tylko w Elektrociepłowni Wrotków. Megatem nie zmienia cen. Przypomnijmy, że od 1 lipca br. weszła w życie nowa taryfa LPEC. Stawki poszły w górę średnio o 1,67 proc. Obydwie podwyżki będą miały teraz przełożenie na nasze portfele, bo w górę pójdą czynsze. – By nie denerwować mieszkańców zmianami co parę dni, postanowiliśmy wprowadzić jednorazową podwyżkę. Planujemy podwyższyć czynsz średnio o 6 proc. Pobieraliśmy bardzo niskie zaliczki za ciepło. W styczniu nawet obniżyliśmy stawki o 40 gr od metra kwadratowego – mówi Wojciech Lewandowski, wiceprezes LSM. – Nie braliśmy wyższych zaliczek, żeby nie zwracać nadpłat.
W LSM wyliczono, że dla przeciętnego 50-metrowego mieszkania nowe stawki oznaczają wzrost czynszu średnio o 5–9 zł z tytułu samego ciepła. Podwyżki czynszów mogą się spodziewać mieszkańcy PSM „Kolejarz”. – Jeśli wzrastają o 8,5 proc. opłaty za energię elektryczną, 1,7 proc. stawka LPEC i teraz taryfy we Wrotkowie, to wszystkie koszty pokrywają spółdzielcy. Dlatego też nasi mieszkańcy dostaną nowe wyliczenia czynszowe, które teraz przygotowujemy – mówi Ryszard Petkowicz, prezes PSM „Kolejarz”.
Podwyżek nie szykuje SM „Czuby”. Poprzednio ustalone stawki za ciepło oraz przeprowadzone prace termomodernizacyjne pozwoliły na oszczędzenie zużywanego ciepła i automatycznie ograniczyła wydatki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!