poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Dom

Drzwi na bezpiecznych zawiasach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 maja 2004, 11:43

d Wzrastająca zamożność społeczeństwa i potrzeba bezpieczeństwa to główne powody popularności drzwi antywłamaniowych. Są coraz częściej spotykane w domkach jednorodzinnych i na parterze mieszkań w budynkach wielorodzinnych.
W produkcji drzwi antywłamaniowych specjalizuje się wiele firm, w większości przypadków wykonują one podobne, w niewielkim stopniu zróżnicowane, wyroby. Standardowe drzwi antywłamaniowe zbudowane są ze stalowej ocynkowanej blachy, ożebrowanych ceowników zabezpieczających, stalowych rygli, bolców antywyważeniowych, jednego lub więcej zamków, wypełniacza z wełny mineralnej, zewnętrznej warstwy z okleiny lub płyty MDF. Waga takiego skrzydła wynosi około 60 kg. Dzięki odporności na zmienne warunki atmosferyczne może być ono w zależności od potrzeb także otwierane na zewnątrz.
Zamek i klucz
Rywalizacja wśród producentów doprowadziła do sytuacji, w której równorzędny z jakością jest ich wygląd. Elegancji przydają im także w różnych tonacjach szyldy i klamki. Centralny zamek steruje ryglami blokującymi drzwi na obwodzie. Niektóre z nich wyposażone są również w panoramiczny wizjer. Godna pochwały jest niezliczona ilość możliwych kombinacji klucza, co powoduje, że praktycznie jego kształt jest niepowtarzalny. Sprawia to, że dorobienie jest możliwe tylko na podstawie odpowiedniej karty u producenta lub autoryzowanego dealera.
Nowości na rynku
Nowinką na tym rynku są drzwi z opcją ościeżnicy montowanej na starej ramie, która nadal pełni rolę kotwiącą. Ponadto są również odmiany tych drzwi z dodatkową funkcją przeciwogniową. Ważną rolę w popularyzacji drzwi antywłamaniowych pełnią firmy ubezpieczeniowe, które udzielają zniżek, jeżeli chronią one dostępu do ubezpieczonego mieszkania
Montaż najlepiej zlecić specjalistom, co może zapobiec późniejszymi kłopotom z ich prawidłowym funkcjonowaniem. Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymamy gwarancję na serwis i niezbędną regulację Jan Kasprzak
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!