niedziela, 25 lutego 2018 r.

Dom

Eksmisje zawieszone

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2001, 14:50
Autor: (elle)

Od 1 listopada zaczął obowiązywać okres ochronny dla osób, którym grozi eksmisja na bruk. Zostały one wstrzymane do 31 marca.

Eksmisje mogą dotyczyć wszystkich, którzy mają zaległości czynszowe, dewastują lokal albo też notorycznie dokuczają sąsiadom. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w lokalu spółdzielczym, zakładowym, komunalnym czy też prywatnym, taka wyprowadzka może być przeprowadzona.

Potrzeba socjalnego

Od czerwca br. wszedł w życie przepis uniemożliwiający przeprowadzenie eksmisji na bruk kobiety w ciąży, małoletnich, niepełnosprawnych lub ubezwłasnowolnionego oraz sprawującego nad taką osobą opiekę i wspólnie z nią mieszkającego, obłożnie chorych, emerytów i rencistów, którym przysługują świadczenia z pomocy społecznej, bezrobotnych. Zabrania tego Ustawa o ochronie praw lokatorów. Zaznaczono w niej także, że osoby z tej grupy można eksmitować tylko do lokalu socjalnego. Jeżeli sąd przyzna takie mieszkanie to komornik musi zaczekać z egzekucją aż gmina taki lokal przedstawi.

Nie dla wszystkich

Ustawa o ochronie praw lokatorów, nie chroni jednak rodzin wobec których, zapadły już wyroki eksmisyjne. Niezależnie od tego czy w rodzinie są małoletnie dzieci, wyrok taki może zostać przeprowadzony, poza okresem objętym ochroną.
Obawiają się też emeryci i renciści. Wprawdzie ustawa zabrania eksmisji emerytów i rencistów, ale tylko tych, którzy korzystają z zasiłku z opieki społecznej. Nie mówi się natomiast nic na temat tych, którzy pobierają niskie emerytury i nie korzystają z pomocy socjalnej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!