wtorek, 20 lutego 2018 r.

Dom

Feng Shui do kuchni i łazienki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2002, 14:26

Każdy pragnie, by jego dom lub mieszkanie były miejscem szczególnym. Jedną z propozycji może być skorzystanie z zasad Feng Shui. Choć zasady te najlepiej stosować przy wyborze mieszkania, czy działki pod dom, to możemy je z powodzeniem przenieść do przestrzeni już zamieszkanych.
Po pierwsze należy uporządkować przestrzeń, w której żyjemy. Niezależnie od tego, czy jest to kawalerka, czy domek jednorodzinny. Pod słowem porządek kryje się jednak nie tylko zwykłe posprzątanie mieszkania. Często przyczyną złego samopoczucia jest niedokręcone gniazdko elektryczne, pęknięta szybka lub sama świadomość, że mamy w mieszkaniu zepsute sprzęty, na przykład stare połamane krzesło, niesprawny mikser, itp. takich rzeczy należy się pozbyć lub je naprawić. W pokojach powinny być miejsca zapełnione i puste, tak aby utrzymana została w nich zasada równowagi. Uporządkowanie przestrzeni domu wpływa niesłychanie korzystnie na życie każdego domownika.
Korzystając z Feng Shui możemy wiele poprawić w naszym życiu. Zmieniając swoje otoczenie w zgodzie z Feng Shui musimy jednak pamiętać, by nie robić niczego pochopnie. Najlepiej ma-łymi krokami wprowadzać zmiany, dzięki czemu odczujemy konsekwencję każdego kroku.
Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu z punktu widzenia Feng Shui jest kuchnia. Kuchenka powinna być zawsze czysta i sprawnie funkcjonować. Wszystkie rury kanalizacyjne, zarówno w kuchni, jak i w łazience powinny być ukryte. Kuchnię trzeba bardzo dobrze oświetlić, co wpływa korzystnie na osoby w niej przebywające. Nad stołem można zawiesić obrazek z owocami, który wzmacnia pozytywny przekaz miejsca, w którym, przygotowuje się posiłki.
Materialną pozycję domowników reprezentuje toaleta i łazienka, gdyż w miejscach tych używa się wody, symbolu pieniędzy i bogactwa.
Łazienka powinna być: jasna, utrzymana w delikatnej kolorystyce, z dużym dobrze oświetlonym lustrem i oczywiście nieskazitelnie czysta. Dodatkowo wszelkie usterki takie, jak cieknące krany czy rury, należy natychmiast usuwać, aby „pieniądze nie odpłynęły z wodą”.
Feng Shui posługuje się wieloma elementami dla osiągnięcia harmonii. Dzięki nim możemy wiele poprawić lub zniwelować działanie czynników niekorzystnych:
Kryształ – wpływa na sukcesy w nauce i pracy, symbolicznie gromadzi i przyciąga całe szczęście wchodzące do pomieszczenia.
Ryby w akwarium – tworzą korzystną energie i symbolizują bogactwo.
Dzwonki wietrzne – korygują wpływ niekorzystnych elementów, na przykład wystających na-rożników ścian.
Rośliny – najlepiej gdy kwiaty są żywe, ale i sztuczne mają pozytywne znaczenie, wytwarzają energię odpowiadającą za wzrost i pozytywne przemiany. Nie należy jednak trzymać w domu roślin suszonych, ponieważ wytwarzają ogromną ilość biernej energii.
Lustro – powieszone w jadalni nad stołem symbolicznie powiększa ilość jedzenia, co daje uczu-cie obfitości.
Para kaczek mandarynek – symbolizuje romantyczną miłość, podobne znaczenie przypisuje się świecy i symbolom serca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!