wtorek, 20 marca 2018 r.

Dom

Gdy sezon malarski trwa cały rok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2003, 13:14

...

Trwałość, barwa, możliwość ukończenia prac renowacyjnych w najkrótszym czasie przy minimalnym nakładzie pracy, a wszystko po rozsądnych kosztach - to podstawowe wymagania stawiane przez wykonawców farbom do malowania elewacji.
Wykonawcy robót malarskich przy rozważaniu odnowienia fasady mają na względzie trzy podstawowe cele: uzyskanie długotrwałego zabezpieczenia budynku i poprawienie jego wyglądu, łatwość nakładania farby bez względu na warunki pogodowe i stan powierzchni oraz zakończenie prac renowacyjnych w ustalonym czasie oraz w ramach przewidzianego budżetu.
Chroni przed słońcem i deszczem
Żywice pliolite są twarde i chemicznie obojętne, co czyni je idealnym spoiwem do farb fasadowych, nadając im odporność na działanie zanieczyszczeń oraz czynników atmosferycznych.
Farby takie są nierozpuszczalne w wodzie i dają trwałą powłokę stanowiącą barierę przeciw wnikaniu wody i wzrostowi mikroorganizmów.
Powłoka, którą tworzy np. farba Super Akryl Nobifas jest mikroporowata i zachowuje się podobnie jak skóra. Pozwala na uwalnianie znajdującej się w podłożu wilgoci, bez utraty przyczepności. Chroni podłoże przed zacinającym deszczem, pozwalając jednocześnie na uchodzenie zawartej w nim wilgoci tzw. „oddychanie”. Głęboka penetracja farby w powierzchnię fasady zapewnia długotrwałą przyczepność.
Farby fasadowe oparte na tego typu żywicach są odporne na deszcz już po 20 minutach od nałożenia, eliminując ryzyko zniszczenia powłoki przez nagłe nadejście deszczu. Posiadają także cenioną przez użytkowników właściwość samooczyszczania się – zatrzymywany na powierzchni muru brud jest łatwo zmywany przez deszcz.
Łatwe malowanie
Malowanie farbą Super Akryl Nobifas jest możliwe zarówno w niskich temperaturach otoczenia (wystarczy 0ºC), jak i przy wysokich temperaturach ścian. Nocne przymrozki nie mają wpływu na właściwości świeżo naniesionej powłoki. Dlatego prace renowacyjne mogą być prowadzone przez cały rok nawet przy niesprzyjającej pogodzie.

Czyste podłoża nie wymagają gruntowania, co skraca czas pracy i zmniejsza koszty prac przygotowawczych Zagruntować należy jedynie bardzo porowate lub luźne powierzchnie. Akryl Super Nobifas schnie około 5 godzin, ale jako farba nierozpuszczalna w wodzie jest odporna na deszcz nawet kilka minut po nałożeniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!