niedziela, 18 lutego 2018 r.

Dom

Gdzie znajdziesz korzystny kredyt z dopłatą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 kwietnia 2009, 15:04

Dziewięć polskich banków udziela kredytów z dopłata do odsetek z budżetu państwa.

Nawet na 50 lat można zaciągnąć w banku kredyt mieszkaniowy z dopłatą do odsetek. Na tak długo pożyczy nam pieniądze Alior Bank.

W Banku Pocztowym i Mazowieckim Banku Regionalnym kredyt z dopłatą spłacać można maksymalnie przez 35 lat, w pozostałych sześciu z dziewięciu banków, które takich pożyczek udzielają - przez 30 lat. Pamiętać jednak trzeba, że budżet państwa dopłaca do odsetek tylko przez osiem lat od dnia spłaty pierwszej raty kredytu.


Bank Pocztowy przoduje gdy chodzi o wysokość kwoty udzielanego kredytu. Można nim sfinansować zakup nieruchomości w 100 proc. i jeszcze zostanie nam 2 proc. na drobne wydatki.


PKO BP SA i Gospodarczy Bank Wielkopolski pożyczą pieniądze na 100 proc. wartości nieruchomości, pozostałe sześć banków - na 80-90 proc. wartości.


Najniższą marżę od kredytu liczy sobie Mazowiecki Bank Regionalny. Może to być tylko 1,35 proc. W Pekao Banku Hipotecznym oraz Gospodarczym Banku Wielkopolski podobna marża wynosi 1,45 proc. Najwyższą marżę - od 5,5 proc. - zapłacić trzeba w Dom Banku.


Również Dom Bank znajduje się w ogonie, gdy chodzi o oprocentowanie kredytów z dopłatą do odsetek. Wynosi ono w nim 9,90 proc. Najniższe oprocentowanie takiego kredytu jest w Gospodarczym Banku Wielkopolski (5,61 proc.), Pekao Banku Hipotecznym (5,69 proc.) i Banku Polskiej Spółdzielczości (5,80 proc.). W pozostałych bankach zawiera się w przedziale od 6,17 do 8,34 proc.

Marża robi wielka różnicę
Analitycy firmy Niezależny Doradca Finansowy Expander wyliczyli, że teoretyczna rata kredytu na 300 tys. zł z marżą 1,35 proc., jaką oferuje Mazowiecki Bank Regionalny, przy założeniu maksymalnego okresu kredytowania w tym banku, tj. 35 lat, i stopy WIBOR na obecnym poziomie 4,12 proc. wynosi ok. 753 zł.


Z kolei rata analogicznego kredytu na 50 lat w Alior Banku (marża 3,3 proc., WIBOR 4,12 proc.) wynosi, według szacunków Expandera, ok. 1050 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Potr
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Potr
Potr (28 czerwca 2009 o 00:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
WITAM WSZYSTKICH !

Proszę o pomoc.
Zamierzam w przyszłym roku wybudować dom o pow 140m, (woj.lubelskie). Mam już działkę za 40 tys która będzie wkładem własnym oraz 20 tys gotówki.Od banku chciałbym pożyczyć 150 tys.
Jaki bank polecacie,proszę o konkretne wyliczenia ( prowizje, oprocentowanie, dodatkowe koszty).
Rozważam również budowę domu przy pomocy programu " Rodzina na Swoim" (inwestycja spełnia niezbędne warunki).
Dodam jeszcze że okres spłaty 8 lub 15 lat.

Dziękuję z góry!
Pozdrawiam,
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!