czwartek, 25 maja 2017 r.

Dom

Graffiti do czyszczenia

Dodano: 5 września 2001, 16:08
Autor: (elle)

Dzięki nowym technologiom niezgrabne bohomazy na ścianach można usunąć z prawie każdej powierzchni. Wymalowane ściany domów nie muszą już straszyć niepożądanymi malowidłami.

Młodociani malarze wykorzystują do swojej twórczości dostępne w handlu lakiery samochodowe. Specyfiki te zawierają rozpuszczalnik na bazie nitroskładników. To one sprawiają, że farbę można rozpylić, a przy wysychaniu tworzy się gładka, bezporowa powierzchnia. Materiały budowlane, które charakteryzują się dużą absorbcją wody, wchłaniają rozpuszczalnik wraz z pigmentami lakieru na głębokość kilku milimetrów.
Oprócz lakierów ''młodzi artyści'' używają też grubych mazaków, zwłaszcza na gładkich powierzchniach. Ale nawet pigmenty zawarte w mazakach wodnych wnikają głęboko - np. w powierzchnie metalowe i osadzają się tam trwale. Zabrudzenie mazakiem woskowo-tłuszczowym powierzchni absorpcyjnej wymaga natychmiastowego przeciwdziałania, żeby zapobiec wnikaniu trudno usuwalnych pigmentów w głąb.
Intensywne graffiti tworzy na powierzchni fasad zwartą skorupę lakieru.
Uniemożliwia to zastosowanie pary wodnej pod ciśnieniem przy jej usuwaniu.
Żeby pozbyć się niepożądanych napisów ze ścian, trzeba korzystać z odpowiednio dobranych środków oraz technologii. Firma niemiecka Exuweg opracowała specjalną technologię, będącą kombinacją różnych technik, która pozwala na skuteczne usuwanie graffiti i gwarantuje jego całkowite zneutralizowanie. Po takim czyszczeniu można zastosować specjalne zabezpieczenia, które pozwolą nam na uniknięcie ponownego dekorowania.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24