czwartek, 22 marca 2018 r.

Dom

Jak ubezpieczyć dobytek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2004, 18:54


Adam Kuchciak, z-ca dyrektora Przedstawicielstwa Towarzystwa Ubezpieczeń Uniqa S.A w Lublinie
– Na brak ubezpieczenia mogą sobie pozwolić tylko ludzie, których stać na odtworzenie majątku. Natomiast pozostali pracujący przez całe życie na swój dobytek muszą posiadać polisę. Będzie ona gwarancją zapewniającą, w przypadku powstania straty, odszkodowanie. Dlatego jej podpisanie to konieczność, bo nie można tylko liczyć na szczęśliwą passę.
Ostatnio widać symptomy poprawy. Rośnie świadomość ludzi, że należy ubezpieczyć mieszkanie. Każdy, kto choć raz spotkał się ze szkodą wie, jak jest to potrzebne.
Wielkość i różnorodność ofert ubezpieczeniowych sprawia, że można z nich wybierać dowolny zarówno dla kieszeni, jak i oczekiwań wariant. W przypadku naszej firmy mamy kilka pakietów dostosowanych do różnych grup klientów. Podstawowym jest ubezpieczenie mieszkania. Obejmuje ono zarówno własnościowe, jak i na prawach lokatorskich. Dla zawarcia umowy potrzebny jest tylko tytuł prawny do jego zajmowania. Ubezpieczenie to wraz z osobą właściciela lub najemcy, rozciągnięte jest także na jego bliskich oraz prowadzących wspólne gospodarstwo domowe.
Zakres ochrony ruchomości można dodatkowo rozszerzyć na stałe elementy mieszkania: podłogi, sufity, ściany wraz ze związanymi z nimi na trwałe wykładzinami typu boazeria, glazura, a również i szafy wnękowe.
Spory komfort daje powiększenie ubezpieczenia o odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. Wersja ta również obejmuje wszystkie osoby bliskie i prowadzące gospodarstwo. Może być także wzbogacona o ubezpieczenie za wyrządzone szkody przez domowe zwierzęta. Mieści ono także straty zawinione przez posiadacza polisy, w tym zalanie sąsiadowi mieszkania. W tej wersji pakietu jest możliwość dodatkowej ochrony, w tym przed dewastacją mienia, a także przed stłuczeniem szyb i luster. Ważnym, zyskującym coraz więcej sympatyków ubezpieczeniem jest ochrona prawna w życiu prywatnym. Obejmuje ona wiele zdarzeń związanych pośrednio z mieszkaniem. Zawarta polisa gwarantuje między innymi zwrot kosztów postępowania sądowego i administracyjnego w przypadku sporów wynikłych z posiada i użytkowania mieszkania.
O łatwym dostępie do usług świadczy fakt, że polisę mieszkaniową, bez względu na jej wariant, może wykupić osoba trzecia, jak przykładowo rodzic dla dziecka. W naszej firmie wystarczy tylko, że skontaktuje się z nami lub agentem i przy zawieraniu umowy poda dane osoby mającej tytuł do zajmowanego lokalu. (zk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!