piątek, 23 marca 2018 r.

Dom

Jeden z największych lubelskich deweloperów złożył wniosek o upadłość

Dodano: 22 grudnia 2015, 21:04

Firma Interbud-Lublin złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości układowej. To skutek działań krakowskiej spółki Mota-Engil Central Europe, która domaga się likwidacji dewelopera. Chce w ten sposób odzyskać blisko 6 mln zł należności.

Do Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Świdniku wpłynął już wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Taka forma dawałaby Interbudowi szansę na kompromis z wierzycielem. Wniosek lubelskiego dewelopera poprzedził podobny dokument, złożony przez spółkę Mota-Engil Central Europe.

Firma wykonywała prace budowlane na rzecz spółki Interbud-Budownictwo (wchodzącej swego czasu w skład grupy Interbud). Związane z tym zobowiązania ze strony dewelopera wylicza na 5,8 mln zł. Chcąc odzyskać te pieniądze ME złożyła w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej dewelopera. Taka forma oznacza, że do spółki wszedłby syndyk, który po sprzedaży majątku Interbudu spłaciłby firmowe zobowiązania. 

Zarząd Interbudu chce jednak uniknąć takiego scenariusza. Stąd wniosek o upadłość układową. – Uzasadnieniem powyższej decyzji jest zarówno ochrona interesów wierzycieli, pracowników oraz akcjonariuszy spółki, a także umożliwienie prowadzenia dalszej działalności operacyjnej – wyjaśnia firma w oficjalnym komunikacie.

– Przeprowadzenie postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu będzie bardziej korzystne dla wierzycieli i akcjonariuszy spółki niż przeprowadzenie upadłości likwidacyjnej, o którą wnioskuje Mota-Engil.

Interbud zapewnia również, że już negocjuje z wierzycielem sposób rozliczenia należności. W tej sytuacji, zdaniem dewelopera, wniosek o likwidację jest nieuzasadniony.

Interbud Lublin to jeden z największych deweloperów w Lublinie. Obecnie firma buduje mieszkania na Felinie oraz w rejonie ul. Dunikowskiego. Interbud odpowiada również za realizację parku handlowego na Węglinie.

Czytaj więcej o: inwestycje Interbud Lublin
~~obserwator
Gość
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

~~obserwator
~~obserwator (23 grudnia 2015 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A to prawie tak, jakby teścia na dziwki zaprosić :) 

Bo w życiu i w biznesie trzeba mieć twarz, nie dupę i nie będzie problemów. Większość biznesu oparte na słowie i trzeba respektować uzgodnienia.

Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 03:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cała budowlanka to jeden wielki przekręt. Jak to jest że teoretycznie dobrze prosperująca firma , mająca zamówienia , spore marże , duży majątek w postaci nieruchomości nagle upada ?? A no dlatego że zapewne dostała 1-2 faktury na usługi "doradcze" od firmy córki i nagle cały majątek zostaje przetransferowany. Oczywiście tracą na tym tylko podwykonawcy a nie właściciele. To sa sprawy dla sądów i prokuratorów a nie batoniki po 99gr
Rozwiń
Gość
Gość (23 grudnia 2015 o 01:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Mam nadzieje ze padna". A co jest dobrego ze firma z siedziba w lublinie - platnik podatkow - upadnie?. Mota engil zaplaci podatki? Dla miasta, dla ciebie tez to zla wiadomosc.
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 23:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieję, że się nie dogadają i padną. Taka mała rekompensata za tor kartingowy.
Rozwiń
Gość
Gość (22 grudnia 2015 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Następny KS Development?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!