niedziela, 25 lutego 2018 r.

Dom

Klej czy lepik do styropianu?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2009, 15:34

Materiałem najczęściej stosowanym do ocieplania budynków jest styropian. Aby grzał nas przez wiele lat trzeba go fachowo i mocno przykleić.

Przede wszystkim wydajność

Tradycyjną metodą mocowania styropianu jest jego przyklejanie za pomocą sypkiej zaprawy klejowej.


Rozwiązanie to wiąże się jednak z koniecznością przerywania prac, w celu przygotowania kolejnych porcji kleju, co znacznie wydłuża ich trwanie. Jest też bardzo materiałochłonne - do ocieplenia średniej wielkości domu jednorodzinnego (200m²) potrzeba około 800 kg suchej zaprawy klejowej w workach.

A może zaprawa?

Alternatywnym sposobem, eliminującym powyższe wady jest zastosowanie Abizolu ST jako lepiku do styropianu. Tą wydajną masę dyspersyjną, będącą połączeniem asfaltu i kauczuku, stosuje się na zimno, nakładając punktowo na płyty styropianowe, które z kolei dociska się do podłoża okrężnymi ruchami.


Zużycie Tytan Professional Abizol ST przy punktowym klejeniu styropianu to zaledwie ok. 1 kg/m². Lepik ten, zachowując elastoplastyczność w niskich temperaturach, gwarantuje trwałości chwytu i zapobiega odklejaniu się styropianu w czasie dużych mrozów.

Hydroizolacje lekkie i ciężkie

Podstawowym zabezpieczeniem, jakie należy wykonać na ścianach fundamentowych, jest izolacja wodochronna. Przy pomocy Abizol ST Tytan Professional możemy wykonać izolacje wodochronne typu lekkiego (ściany powyżej poziomu wód gruntowych, w gruntach przepuszczalnych), średniego, a także gdy woda długotrwale utrzymuje się powyżej poziomu fundamentów - ciężkiego.


Wystarczy nałożyć odpowiednią ilość warstw masy na zagruntowaną uprzednio powierzchnię. Abizol ST tworzy wyjątkowo szczelne powłoki i dokładnie pokrywa elementy o skomplikowanych kształtach i dowolnych spadkach.


Dzięki swym właściwościom tak utworzona powłoka nie spływa nawet z pionowych powierzchni. Dodatek syntetycznego kauczuku sprawia, że masa tworzy zwarte, wyjątkowo elastoplastyczne powłoki, które niwelują pęknięcia podłoża nawet do 5 mm.


Abizol ST można wykorzystywać także do hydroizolacji podposadzkowej tarasów i balkonów, a także stropów na gruncie w piwnicach, garażach itp.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!