sobota, 24 marca 2018 r.

Dom

Kosmiczna pomoc w domu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2003, 15:07


Preparat WD 40 - kiedyś w tajemnicy produkowany dla potrzeb NASA, dziś jest znany i stosowany w wielu gospodarstwach domowych. W tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie istnienia na rynku.
Przyjaciel każdej pani domu
WD 40 doskonale radzi sobie z trudnymi plamami, nalotami i wszelkim brudem. Usuwa kamień z łączy rur, odpływów i toalet. Czyści krany i prysznice. Rozpuszcza zabrudzenia z tłuszczu, farby oraz smaru. Likwiduje zabrudzenia z parkietu i wykładzin. Czyści i poprawia działanie wielu urządzeń domowych, takich jak żelazka, anteny TV, piloty do telewizora, itd.
Nie boi się wilgoci
Prawdziwym atutem produktu jest zdolność przenikania pod warstwę wilgoci. W ten sposób preparat tworzy barierę ochronną. Niezwykłe właściwości przywierania WD 40 do powierzchni powodują, że jest on skutecznym środkiem penetrującym. Bariera ochronna WD 40 eliminuje zagrożenie wilgocią i innymi czynnikami korozjotwórczymi. Jest niezastąpiony także przy pracach konserwująco - naprawczych rowerów i motocykli.
Na polskim rynku
W Polsce preparat pojawił się w 1991 r i od razu zaczął robić karierę. Nieprawdopodobnie szeroka lista zastosowań preparatu sprawia, że jego popularność w naszym kraju rośnie z dnia na dzień.
Latem 2002 roku firma BCMM - Badania Marketingowe i Szkolenia Sp. z o.o. przeprowadziła badania, które jednoznacznie wykazały dominację WD-40 na rodzimym rynku wielofunkcyjnych środków smarująco - konserwujących. Z przeprowadzonych badań wynika, że 30% gospodarstw domowych w naszym kraju posiada WD-40.
NA PODDRUKU
50 – lecie preparatu WD 40
Jego kariera rozpoczęła się w roku 1953 w San Diego w Kalifornii. Pewien chemik i wynalazca Norm Larsen wraz ze swoimi dwoma współpracownikami założył firmę Rocket Chemical Company. Chcieli stworzyć preparaty antykorozyjne dla przemysłu kosmicznego. Po długim i żmudnym okresie prób opracowali preparat, którego oryginalna formuła stosowana jest niezmiennie do dziś. Tajemniczy skrót WD-40 oznacza „usunięcie wody” ( Water Displacement). Przy czterdziestej kombinacji składników udało się stworzyć doskonały środek konserwująco-chroniący.
Po raz pierwszy WD-40 zastosowała na większą skalę firma Convair – ówczesny potentat w produkcji statków kosmicznych. Preparat wykorzystano do zabezpieczenia przed korozją zewnętrznej powłoki rakiety Atlas. Działanie produktu okazało się niezawodne. Umieszczenie preparatu w aerozolach ułatwiło jego stosowanie w gospodarstwach domowych. Tak opakowany produkt pojawił się na sklepowych pólkach w San Diego w 1958 roku.
KONIEC PODDRUKU
W RAMCE
UWAGA KONKURS
Dla siedmiu osób, które zadzwonią do nas o godz. 11 pod numer tel. (081) 534 06 07 i prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe mamy nagrody w postaci preparatów WD i gier komputerowych.
PYTANIE KONKURSOWE
Które urodziny obchodzi preparat WD?
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!