czwartek, 25 maja 2017 r.

Dom

Kosmiczna pomoc w domu

Dodano: 22 maja 2003, 15:08

Preparat WD 40 - kiedyś w tajemnicy produkowany dla potrzeb NASA, dziś jest znany i stosowany w wielu gospodarstwach domowych. W tym roku obchodzi pięćdziesięciolecie istnienia na rynku.
Przyjaciel każdej pani domu
WD 40 doskonale radzi sobie z trudnymi plamami, nalotami i wszelkim brudem. Usuwa kamień z łączy rur, odpływów i toalet. Czyści krany i prysznice. Rozpuszcza zabrudzenia z tłuszczu, farby oraz smaru. Likwiduje zabrudzenia z parkietu i wykładzin. Czyści i poprawia działanie wielu urządzeń domowych, takich jak żelazka, anteny TV, piloty do telewizora, itd.
Nie boi się wilgoci
Prawdziwym atutem produktu jest zdolność przenikania pod warstwę wilgoci. W ten sposób preparat tworzy barierę ochronną. Niezwykłe właściwości przywierania WD 40 do powierzchni powodują, że jest on skutecznym środkiem penetrującym. Bariera ochronna WD 40 eliminuje zagrożenie wilgocią i innymi czynnikami korozjotwórczymi. Jest niezastąpiony także przy pracach konserwująco - naprawczych rowerów i motocykli.
Na polskim rynku
W Polsce preparat pojawił się w 1991 r i od razu zaczął robić karierę. Nieprawdopodobnie szeroka lista zastosowań preparatu sprawia, że jego popularność w naszym kraju rośnie z dnia na dzień.
Latem 2002 roku firma BCMM - Badania Marketingowe i Szkolenia Sp. z o.o. przeprowadziła badania, które jednoznacznie wykazały dominację WD-40 na rodzimym rynku wielofunkcyjnych środków smarująco - konserwujących. Z przeprowadzonych badań wynika, że 30% gospodarstw domowych w naszym kraju posiada WD-40.
NA PODDRUKU
50 – lecie preparatu WD 40
Jego kariera rozpoczęła się w roku 1953 w San Diego w Kalifornii. Pewien chemik i wynalazca Norm Larsen wraz ze swoimi dwoma współpracownikami założył firmę Rocket Chemical Company. Chcieli stworzyć preparaty antykorozyjne dla przemysłu kosmicznego. Po długim i żmudnym okresie prób opracowali preparat, którego oryginalna formuła stosowana jest niezmiennie do dziś. Tajemniczy skrót WD-40 oznacza „usunięcie wody” ( Water Displacement). Przy czterdziestej kombinacji składników udało się stworzyć doskonały środek konserwująco-chroniący.
Po raz pierwszy WD-40 zastosowała na większą skalę firma Convair – ówczesny potentat w produkcji statków kosmicznych. Preparat wykorzystano do zabezpieczenia przed korozją zewnętrznej powłoki rakiety Atlas. Działanie produktu okazało się niezawodne. Umieszczenie preparatu w aerozolach ułatwiło jego stosowanie w gospodarstwach domowych. Tak opakowany produkt pojawił się na sklepowych pólkach w San Diego w 1958 roku.
KONIEC PODDRUKU
W RAMCE
UWAGA KONKURS
Dla siedmiu osób, które zadzwonią do nas o godz. 11 pod numer tel. (081) 534 06 07 i prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe mamy nagrody w postaci preparatów WD i gier komputerowych.
PYTANIE KONKURSOWE
Które urodziny obchodzi preparat WD?
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24