sobota, 24 marca 2018 r.

Dom

Kryształowe Cegły już wręczone

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 grudnia 2009, 12:33
Autor: Marek Kliza

Nagrodzono najciekawsze przedsięwzięcia budowlane po obu stronach granicy Unii Europejskiej.

Znamy laureatów konkursu Kryształowa Cegła 2009, organizowanego przez lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego.


Była to już IX edycja konkursu, podobnie jak od kilku lat – międzynarodowa, co znalazło odzwierciedlenie w rozszerzeniu nazwy konkursu: O Kryształową Cegłę – na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.


"Konkurs jest zdecydowanie największym, najbardziej reprezentatywnym i najszerszym przeglądem inwestycji budowlanych w przygranicznych regionach po obu stronach wschodniej granicy UE i na stałe wpisał się do kalendarza znaczących wydarzeń” – twierdzą jego organizatorzy.


Nowością tegorocznej edycji konkursu była kategoria "Orlik” (w protokole pokonkursowym ostatecznie nazwana "Obiekty sportowo-rekreacyjne”).


– W IX edycji wprowadziliśmy kategorię "Orlik”, dla obiektów sportowych zrealizowanych przy finansowym wsparciu rządu i samorządów – mówi Kazimierz Widysiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego O/Lublin i przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konkursu Kryształowa Cegłą 2009.


– Stworzyło to możliwość dokumentowania i monitoringu realizacji strategii rozwoju gmin w regionach przyległych do wschodniej granicy Unii Europejskiej.


W tym roku w dziesięciu konkursowych kategoriach do rywalizacji stanęło 76 obiektów z Polski, Ukrainy i Białorusi. W ocenie komisji konkursowej na główne nagrody zasłużyły tylko dokonania polskich budowlanych, ale na dalszych miejscach znalazły się też realizacje z sąsiadujących z nami krajów.


III miejsce w kategorii "Obiekty administracyjne” zajął budynek administracyjny dla lokalnego samorządu oraz służb socjalnych i społecznych przy ul. Centralnej w Boratinie (obwód wołyński na Ukrainie).


Wyróżnienia w kategorii "Rewaloryzacja obiektów przemysłowych” otrzymały Pałac Butrymowicza przy ul. Lenina 44 w Pińsku (obwód brzeski na Białorusi), będący pamiątką architektury z XVIII wieku, i przebudowa kompleksu budynków dworca kolejowego przy ul. Przydworcowej 1 we Włodzimierzu Wołyńskim (Ukraina).


Podczas gali podsumowującej tegoroczny konkurs o Kryształową Cegłę, która w minionym tygodniu odbyła się w Filharmonii Lubelskiej, nagrodzono lub wyróżniono 42 realizacje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
nie lubię
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

nie lubię
nie lubię (30 grudnia 2009 o 16:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O ironio, gala odbyła się w budynku który z jednej strony jest Filharmonią a z drugiej Teatrem w Budowie...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!