czwartek, 25 maja 2017 r.

Dom

Kuchnia i łazienka w nowej odsłonie

Dodano: 29 maja 2003, 17:50


d Powłoki malarskie w kuchniach i łazienkach są szczególnie narażone na poplamienie i zabrudzenie. Dlatego kupując farbę do tych pomieszczeń, najlepiej wybrać odporną na wodę i ścieranie.
Lateksowa farba Kuchnia i Łazienka, która pojawi się na rynku w czerwcu br., powstała
specjalnie z myślą o renowacji pomieszczeń wilgotnych. Jest to farba dyspersyjna, przeznaczona do profesjonalnego malowania pomieszczeń o wysokim stopniu zawilgocenia. Zawiera specjalny środek przeciwdziałający rozwojowi pleśni i grzybów. Nowa farba Levisa charakteryzuje się satynowym połyskiem oraz dużą odpornością na zmywanie i szorowanie. Po nałożeniu tworzy paroprzepuszczalną powłokę i nie blokuje „oddychania” ścian.
Malowanie pomieszczeń wilgotnych
Jeżeli już wiemy jakiego koloru użyjemy do pomalowania ścian i sufitu, powinniśmy dobrze zabezpieczyć wyposażenie znajdujące się w remontowanym pomieszczeniu, takie jak: kafelki, armatura czy meble.
Szczególnie starannie oklejamy taśmą miejsca zetknięcia urządzeń sanitarnych i mebli ze ścianą oraz odpowiednio zabezpieczamy gniazdka elektryczne. Na podłodze rozkładamy folię ochronną. Farby Kuchnia i Łazienka nie należy rozcieńczać, wystarczy dobrze ją wymieszać. Donakładania najlepiej użyć wałka, przy pomocy
którego równo pokryjemy malowaną powierzchnię.
Nowy produkt Levisa nie tylko zabezpieczy naszą łazienkę i kuchnię przed działaniem wody, ale doskonale zamaskuje również nierówności ścian i sufitu. Po całkowitym wyschnięciu farba stanie się zupełnie niezmywalna z powłoki, dzięki czemu nie będzie stwarzała zagrożenia dla zdrowia użytkowników tych pomieszczeń.
W kolorze słońca i wody
Możliwości kolorystycznego komponowania łazienek jest wiele. Najczęściej stosowane są różne odcienie niebieskiego, który kojarzy się z wodą i higieną.
Ciepłe kolory pastelowe polecane są szczególnie w przypadku małych łazienek w blokach wielorodzinnych. Wszelkiego rodzaju pastele dobrze sprawdzają się również w nieoświetlonych aneksach kuchennych. Niewielkie pomieszczenie optycznie poszerzymy i rozweselimy słonecznymi barwami – zwłaszcza, gdy jest ono pozbawione okna. (elle)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24