środa, 24 stycznia 2018 r.

Dom

d W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy specjalną akcję: Zaprojektujemy Ci bezpłatnie kuchnię. Mamy już pierwszych chętnych. Namawiamy następnych.
Nasz pomysł, żeby pomóc Czytelnikom w urządzaniu kuchni był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Okazało się bowiem, że wiele osób urządza nowe kuchnie, albo też chciałoby zmie-nić dotychczasowe pomieszczenia i tak naprawdę, to nie wie, jak to zrobić. Warto wówczas sko-rzystać z rad fachowca, który podpowie jak ustawić meble, jakie dobrać płytki albo firanki.
Nasz ekspert, pani Urszula Smereczyńska – Żelazna, projektant wnętrz z lubelskiej firmy Wol-co Sp. z o.o. bezpłatnie podpowiada naszym Czytelnikom. Czyniła to także podczas środowego dyżuru telefonicznego.
Zdj. 1.
• – Czy osoby urządzające mieszkania często korzystają z usług projektanta wnętrz? - z pyta-niem tym zwróciliśmy się do pani Urszuli Smereczyńskiej – Żelaznej.
•– Tak. Coraz częściej szukają pomocy i już po pierwszym spotkaniu przekonują się, że warto było się zgodzić na takie konsultacje. Obecnie klienci mają ogromną wiedzę na temat urządzania wnętrz. Służą temu przeróżne kolorowe czasopisma. Nasza rola sprowadza się wobec tego do porządkowania tej wiedzy. Spotkanie z projektantem to często weryfikacja niepotrzebnych wy-datków, zgranie kolorystyczne w pomieszczeniu, podporządkowanie chęci i zamiarów z możli-wościami. Niektóre prace można rozłożyć w czasie i nie rezygnować z ambitnych planów aranża-cji wnętrz.
• – Z jakimi problemami spotykacie się Państwo najczęściej?
– Po pierwsze to za dużo wiedzy na temat urządzania zaczerpniętej z czasopism, a po drugie to posiadane fundusze. Okazuje się często, że wzory prezentowane w kolorowych magazynach pięknie wyglądają w gazecie, ale niekoniecznie tak będzie w naszej kuchni. Należy to uporząd-kować i dopasować do konkretnego wnętrza. Druga sprawa to wydatki. Niestety, ekskluzywne urządzenie kuchni kosztuje i to niemało. Jednak nie trzeba być bogatym, żeby zrobić remont w kuchni. Możemy odpowiednio zagrać kolorami, zmienić parę drobiazgów, zastąpić niektóre materiały innymi i osiągnąć podobny efekt.
• – Jakie panują obecnie trendy w urządzaniu kuchni?
– Ma być przestrzennie, ale i pakownie. Przestrzeń możemy uzyskać optycznie przez właściwe ustawienie mebli oraz wprowadzenie odpowiednich kolorów. Duże szuflady, poruszane na rol-kach pozwolą nam na zapakowanie wszystkich domowych sprzętów.
• – Jakie kolory dominują w kuchniach?
– Głównie kolory ciepłe, przytulne, ponadczasowe. Dlatego też często wykorzystywane są be-że, czy też różne odcienie brązów. Unikamy raczej barw ciemnych. Urszula Kieller

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!