sobota, 27 maja 2017 r.

Dom

Kuchnia marzeńNasza akcja: Bezpłatnie zaprojektujemy Ci kuchnię, cieszy się dużą popularnością wśród Państwa. Nie ma dnia, żeby wśród redakcyjnej korespondencji nie było listów z prośbą o pomoc w urządzaniu tego pomieszczenia.
Otrzymaliśmy już wiele listów, które nadchodzą z różnych miejscowości całego regionu. Suk-cesywnie będziemy na nie odpowiadać i przedstawiać nowe aranżacje w wykonaniu– Urszuli Smereczyńskiej – Żelaznej, architekt wnętrza z firmy Wolco.
Wśród pierwszych listów, jakie nadeszły do nas napisała pani Elżbieta Zaborska z Granic w gm. Chodel i dla niej chcemy przygotować pierwszy projekt, który przedstawimy za tydzień. Następnie, każdego tygodnia będziemy prezentować kolejne nowe aranżacje.
Pani Elżbieta Zaborska przygotowała dokładny opis swojego mieszkania i kuchni, dołączyła mapki z zaznaczonymi urządzeniami domowymi, rozrysowała prawie cały dom. Żeby jednak naocznie przekonać się w możliwościach urządzenia ulubionego przez domowników pomiesz-czenia odwiedziliśmy państwa Zaborskich w Granicach.
Dom położony jest w pobliżu drogi, otoczony drzewami i z atrakcyjnym wejściem prezentuje się bardzo ładnie.
- Mieszkamy w nim już 8 lat i cały czas coś zmieniamy. Niedawno układaliśmy kostkę przed domem, zmienialiśmy pokoje dzieci na piętrze, a teraz chcemy rozpocząć remont kuchni i całego parteru – mówi pani Elżbieta Zaborska.
W domu mieszka pani Elżbieta z mężem Kazimierzem, córką Justyną (12 lat), synem Konradem (11 lat) i mamą. Państwo Zaborscy pracują zawodowo i sporo czasu spędzają poza domem. Kiedy wracają późnym popołudniem, to życie rodzinne koncentruje się wówczas w kuchni. Wszyscy lubią tu przebywać.
Obecnie kuchnia pani Elżbiety prezentuje się ładnie, chociaż nie do końca jest funkcjonalna. Świetnie poradziła sobie gospodyni z kolorami – pastelowa zieleń ścian do tego żółte płytki ce-ramiczne i butelkowa zieleń paneli na podłodze dobrze współgrają ze sobą. Stare szafki są nato-miast mało funkcjonalne i ich ustawienie przeszkadza w przygotowywaniu posiłków. Dodać należy, że dzięki pomysłowi p. Elżbiety zostały ustawione w ten sposób, że zabudowano nimi (dorabiając niektóre) całą roboczą część kuchni. Niefortunnie usytuowany jest zlew – tuż przy samym wejściu do pomieszczenia.
- Niestety, tak kiedyś budowaliśmy i nie do końca chyba mieliśmy też na to wpływ. Teraz chce-my to zmienić – dodaje p. Elżbieta.
Nasza Czytelniczka chciałaby zmienić ustawienie mebli w kuchni w ten sposób, żeby zasłonić część roboczą, gdzie szykowane są posiłki. Wiadomo, że kiedy rodziców nie ma w domu, to dzieci same robią sobie posiłki pozostawiając różny porządek, który z kolei widoczny jest od razu po wejściu do kuchni. Zlew w bliskim sąsiedztwie wejścia oraz kącika jadalnego sprawia, że rodzina niechętnie spożywa posiłki w kuchni.
Pani Elżbieta sama zaproponowała niektóre propozycje rozwiązania obecnej sytuacji, m.in. wy-budowania lady, która nieco przysłoni rzeczy pozostawione na blacie i będzie można wbudować w nią zlew.
Remont kuchni państwo Zaborscy planują na jesień – zimę tego roku. Wiele prac wykonywałby sam pan Kazimierz, który wiele rzeczy potrafi sam zrobić. – Ten dom to dzieło męża – chwali pani Elżbieta.
Jak może wyglądać kuchnia państwa Zaborskich w nowej aranżacji przekonamy się za tydzień. Przedstawimy wówczas propozycję p. Urszuli Smereczyńskiej – Żelaznej z firmy Wolco, która pomaga Państwu w urządzaniu kuchni. Urszula Kieller
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!