niedziela, 25 lutego 2018 r.

Dom


Nasza akcja: Bezpłatnie zaprojektujemy Ci kuchnię, cieszy się dużą popularnością wśród Państwa. Nie ma dnia, żeby wśród redakcyjnej korespondencji nie było listów z prośbą o pomoc w urządzaniu tego pomieszczenia.
Otrzymaliśmy już wiele listów, które nadchodzą z różnych miejscowości całego regionu. Suk-cesywnie będziemy na nie odpowiadać i przedstawiać nowe aranżacje w wykonaniu– Urszuli Smereczyńskiej – Żelaznej, architekt wnętrza z firmy Wolco.
Wśród pierwszych listów, jakie nadeszły do nas napisała pani Elżbieta Zaborska z Granic w gm. Chodel i dla niej chcemy przygotować pierwszy projekt, który przedstawimy za tydzień. Następnie, każdego tygodnia będziemy prezentować kolejne nowe aranżacje.
Pani Elżbieta Zaborska przygotowała dokładny opis swojego mieszkania i kuchni, dołączyła mapki z zaznaczonymi urządzeniami domowymi, rozrysowała prawie cały dom. Żeby jednak naocznie przekonać się w możliwościach urządzenia ulubionego przez domowników pomiesz-czenia odwiedziliśmy państwa Zaborskich w Granicach.
Dom położony jest w pobliżu drogi, otoczony drzewami i z atrakcyjnym wejściem prezentuje się bardzo ładnie.
- Mieszkamy w nim już 8 lat i cały czas coś zmieniamy. Niedawno układaliśmy kostkę przed domem, zmienialiśmy pokoje dzieci na piętrze, a teraz chcemy rozpocząć remont kuchni i całego parteru – mówi pani Elżbieta Zaborska.
W domu mieszka pani Elżbieta z mężem Kazimierzem, córką Justyną (12 lat), synem Konradem (11 lat) i mamą. Państwo Zaborscy pracują zawodowo i sporo czasu spędzają poza domem. Kiedy wracają późnym popołudniem, to życie rodzinne koncentruje się wówczas w kuchni. Wszyscy lubią tu przebywać.
Obecnie kuchnia pani Elżbiety prezentuje się ładnie, chociaż nie do końca jest funkcjonalna. Świetnie poradziła sobie gospodyni z kolorami – pastelowa zieleń ścian do tego żółte płytki ce-ramiczne i butelkowa zieleń paneli na podłodze dobrze współgrają ze sobą. Stare szafki są nato-miast mało funkcjonalne i ich ustawienie przeszkadza w przygotowywaniu posiłków. Dodać należy, że dzięki pomysłowi p. Elżbiety zostały ustawione w ten sposób, że zabudowano nimi (dorabiając niektóre) całą roboczą część kuchni. Niefortunnie usytuowany jest zlew – tuż przy samym wejściu do pomieszczenia.
- Niestety, tak kiedyś budowaliśmy i nie do końca chyba mieliśmy też na to wpływ. Teraz chce-my to zmienić – dodaje p. Elżbieta.
Nasza Czytelniczka chciałaby zmienić ustawienie mebli w kuchni w ten sposób, żeby zasłonić część roboczą, gdzie szykowane są posiłki. Wiadomo, że kiedy rodziców nie ma w domu, to dzieci same robią sobie posiłki pozostawiając różny porządek, który z kolei widoczny jest od razu po wejściu do kuchni. Zlew w bliskim sąsiedztwie wejścia oraz kącika jadalnego sprawia, że rodzina niechętnie spożywa posiłki w kuchni.
Pani Elżbieta sama zaproponowała niektóre propozycje rozwiązania obecnej sytuacji, m.in. wy-budowania lady, która nieco przysłoni rzeczy pozostawione na blacie i będzie można wbudować w nią zlew.
Remont kuchni państwo Zaborscy planują na jesień – zimę tego roku. Wiele prac wykonywałby sam pan Kazimierz, który wiele rzeczy potrafi sam zrobić. – Ten dom to dzieło męża – chwali pani Elżbieta.
Jak może wyglądać kuchnia państwa Zaborskich w nowej aranżacji przekonamy się za tydzień. Przedstawimy wówczas propozycję p. Urszuli Smereczyńskiej – Żelaznej z firmy Wolco, która pomaga Państwu w urządzaniu kuchni. Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!