niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Dom

Nasza akcja: Bezpłatnie zaprojektujemy Ci kuchnię, cieszy się dużą popularnością. Dzisiaj prezentujemy projekt urządzenia kuchni dla państwa Kazimierza i Elżbiety Zaborskich.
Pani Elżbieta Zaborska przysłała do nas dokładny opis swojego mieszkania i kuchni oraz dołą-czyła mapki z zaznaczonymi urządzeniami domowymi. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy kuchnię w naszym dodatku, natomiast dzisiaj prezentujemy nową jej aranżację, opracowaną przez Urszulę Smereczyńską – Żelazną, projektanta wnętrz z firmy Wolco, naszego konsultanta.
Kuchnia jest teraz funkcjonalna, z dyskretnie schowaną częścią roboczą i oryginalnym stołem. Wszystko to sprawia, że domownicy z chęcią będą w niej przebywać. Wcześniej pani Elżbiecie dokuczał bałagan, jaki czasami pozostawiały dzieci, kiedy same szykowały sobie posiłki. Obec-nie, dzięki barkowi, który zaplanowano przy wejściu, ta część będzie zasłonięta. Dodatkowo od strony jadalni jest on wyposażony w szuflady, w których można przechowywać np. talerze, nato-miast od strony kuchni zaplanowano wąska półkę, np. na cukier lub mąkę.
Fronty szafek kuchennych zaprojektowano z płyty MDF koloru wanilia, natomiast korpusy mebli będą wykonane z płyty meblowej laminowanej o kolorze jabłoń lucarno ciemna. Wszystkie uchwyty są satynowe. Modułowa budowa szafek z przeszkleniami (szkło piaskowe) stwarza wrażenie lekkości.
W zabudowę kuchenną został wmontowany sprzęt domowy: zmywarka, obudowa piekarnika z płytą gazową, zlewozmywak. Nad kuchenką zamontowano stalowy okap współgrający z pozostałymi urządzeniami. Nie zmieniano lodówki oraz panelowej zielonej podłogi, do których trzeba było dobrać pozostałe elementy pomieszczenia.
Ścianę sąsiadującą z częścią roboczą kuchni wykończono glazurą (10x10 cm) w odcieniach miodowo – żółtych, natomiast drugą ścianę wyłożono płytą meblową o kolorze zgodnym z bla-tem. Tutaj także umieszczono półki.
Bardzo oryginalnie prezentuje się stół w kształcie łezki, do którego swobodny dostęp ma każdy z domowników. Atrakcyjnie prezentuje się ściana sąsiadująca z kącikiem jadalnym, przypomina-jąca zebrę, albo piasek pustyni. Poza walorami plastycznymi świetnie maskuje wszelkie zabru-dzenia – w przypadku dzieci jest to ważne – i daje możliwość szybkiej oraz sprawnej renowacji.
Państwo Zaborscy są bardzo zadowoleni z tego projektu. Cała rodzina dobierała kolory i mate-riały, jakie będą wykorzystane do nowej zabudowy. Jak nas zapewniano jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac remontowych. Sporo z nich postara się wykonać sam gospodarz. Życzymy powodzenia!
Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!