sobota, 27 maja 2017 r.

Dom

Kuchnia marzeń


Nasza akcja: Bezpłatnie zaprojektujemy Ci kuchnię, cieszy się dużą popularnością. Dzisiaj prezentujemy projekt urządzenia kuchni dla państwa Kazimierza i Elżbiety Zaborskich.
Pani Elżbieta Zaborska przysłała do nas dokładny opis swojego mieszkania i kuchni oraz dołą-czyła mapki z zaznaczonymi urządzeniami domowymi. W ubiegłym tygodniu przedstawiliśmy kuchnię w naszym dodatku, natomiast dzisiaj prezentujemy nową jej aranżację, opracowaną przez Urszulę Smereczyńską – Żelazną, projektanta wnętrz z firmy Wolco, naszego konsultanta.
Kuchnia jest teraz funkcjonalna, z dyskretnie schowaną częścią roboczą i oryginalnym stołem. Wszystko to sprawia, że domownicy z chęcią będą w niej przebywać. Wcześniej pani Elżbiecie dokuczał bałagan, jaki czasami pozostawiały dzieci, kiedy same szykowały sobie posiłki. Obec-nie, dzięki barkowi, który zaplanowano przy wejściu, ta część będzie zasłonięta. Dodatkowo od strony jadalni jest on wyposażony w szuflady, w których można przechowywać np. talerze, nato-miast od strony kuchni zaplanowano wąska półkę, np. na cukier lub mąkę.
Fronty szafek kuchennych zaprojektowano z płyty MDF koloru wanilia, natomiast korpusy mebli będą wykonane z płyty meblowej laminowanej o kolorze jabłoń lucarno ciemna. Wszystkie uchwyty są satynowe. Modułowa budowa szafek z przeszkleniami (szkło piaskowe) stwarza wrażenie lekkości.
W zabudowę kuchenną został wmontowany sprzęt domowy: zmywarka, obudowa piekarnika z płytą gazową, zlewozmywak. Nad kuchenką zamontowano stalowy okap współgrający z pozostałymi urządzeniami. Nie zmieniano lodówki oraz panelowej zielonej podłogi, do których trzeba było dobrać pozostałe elementy pomieszczenia.
Ścianę sąsiadującą z częścią roboczą kuchni wykończono glazurą (10x10 cm) w odcieniach miodowo – żółtych, natomiast drugą ścianę wyłożono płytą meblową o kolorze zgodnym z bla-tem. Tutaj także umieszczono półki.
Bardzo oryginalnie prezentuje się stół w kształcie łezki, do którego swobodny dostęp ma każdy z domowników. Atrakcyjnie prezentuje się ściana sąsiadująca z kącikiem jadalnym, przypomina-jąca zebrę, albo piasek pustyni. Poza walorami plastycznymi świetnie maskuje wszelkie zabru-dzenia – w przypadku dzieci jest to ważne – i daje możliwość szybkiej oraz sprawnej renowacji.
Państwo Zaborscy są bardzo zadowoleni z tego projektu. Cała rodzina dobierała kolory i mate-riały, jakie będą wykorzystane do nowej zabudowy. Jak nas zapewniano jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie prac remontowych. Sporo z nich postara się wykonać sam gospodarz. Życzymy powodzenia!
Urszula Kieller
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!