sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Dom

Łazienkowy szyk

Dodano: 19 listopada 2002, 14:57

d Budując dom lub projektując mieszkanie coraz więcej miejsca poświęca się łazience. Czasami przypomina ona pokój kąpielowy, w którym często zainstalowane są dwie umywalki. Duży wybór płytek, armatury, mebli łazienkowych sprawia, że z aranżacją nie ma problemu.
W domach jednorodzinnych często urządza się dwie łazienki. Jedna, przeznaczona dla gości, znajduje się na parterze, blisko kuchni i salonu. Instaluje się tam sedes, umywalkę i kabinę prysz-nicową. Druga tak zwana rodzinna jest usytuowana w pobliżu sypialni. Oprócz kabiny pryszni-cowej, umywalka, sedesu montuje się w niej wannę oraz bidet.
Na rynku nie brakuje przeróżnej armatury oraz łazienkowych akcesoriów. Zróżnicowanie mate-riałów, wzornictwa i kolorów pozwala na urzeczywistnienie każdej łazienkowej „wizji”. Możemy wybierać w odcieniach, kształtach i cenach. Producenci prześcigają się w wymyślaniu przeróż-nych drobiazgów, które mają ułatwić życie domownikom. Oprócz walorów użytkowych mają także znaczenie dekoracyjne. Do tej grupy zalicza się pojemniki na mydło, kubeczki na pastę do zębów i szczotkę, wymyślne uchwyty na ręczniki oraz papier toaletowy.
Bardzo modne są dodatki wykonane z cynkalu pokrytego chromem. W skład zestawu wchodzi półka pod lustro, mydelniczka, szklanka z podstawką, uchwyty wc, szczotki oraz wieszaki. Du-żym powodzeniem cieszą się również kubeczki i pojemniki ze specjalnie hartowanego szkła. Do kolorystyki wnętrza trudno dopasować kosmetyki. Z tego względu najlepiej przechowywać je w zamkniętych szafkach, szufladach lub pojemnikach.
Bardzo modne są łazienkowe dodatki wykonane z naturalnych materiałów. Do nich należy między innymi sklejka. Zrobione z niej pudełka doskonale nadają się do –przechowywania róż-nego rodzaju łazienkowych drobiazgów (szczotki, gąbki, środków czystości). Najefektowniej prezentują się w kolorze naturalnym. Aby podnieść walory estetyczne wyrób ze sklejki warto pomalować bezbarwnym lakierem. Sklejka ładnie komponuje się z rattanem i wikliną. Na łazien-kowej półce można przykładowo ustawić wiklinowy koszyczek, w którym znajdują się pachnące mydełka, myjki i gąbki.
W nowoczesnych łazienkach często stosuje się drobiazgi z metalu. Połączone ze szkłem dają bardzo ciekawy efekt. Metalowa miseczka będzie bardzo ładnie wyglądać, gdy w jej sąsiedztwie ustawimy szklany pojemnik.
Najbardziej popularne są dodatki z tworzywa sztucznego. Produkuje się je w różnych kolorach (granatowy, niebieski, zielony, bordowy, czerwony, żółty) takie zestawy łączy się najczęściej z bawionym szkłem. Do tego kolorystycznie dobieramy ręczniki, myjki i zasłony prysznicowe. (E)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24