wtorek, 20 marca 2018 r.

Dom

Lubdom - wiosna 2002

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2002, 12:41

Sławomir Wyspiański prezes zarządu Edytor Press sp. z o.o., wydawca Dziennika Wschodniego (z prawej)
Sławomir Wyspiański prezes zarządu Edytor Press sp. z o.o., wydawca Dziennika Wschodniego (z prawej)

Ponad 160 wystawców i licznie odwiedzający XII Lubelskie Targi Budowlane "Lubdom - wiosna 2002” - to wizytówka tej imprezy wystawienniczej. Redakcja Dziennika Wschodniego po raz piąty wręczyła naszą Poziomnicę dla najlepszej firmy budowlanej, wybranej przez Czytelników w plebiscycie.

Jubileuszowa, bowiem już piąta Poziomnica Dziennika Wschodniego trafiła do znanej i renomowanej lubelskiej firmy Pol-Skone. Tak zdecydowali nasi Czytelnicy wypełniając specjalne kupony drukowane w gazecie i wysyłając je albo przynosząc do redakcji.
- Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia. Poziomnica Dziennika sprawiła nam ogromną radość - powiedział podczas wręczania nagród Jan Szulżyk, dyrektor firmy Pol-Skone Sp. z o.o.
Nam także było miło, że firmy, które od lat funkcjonują na lubelskim rynku, są dobrze postrzegane przez Czytelników, oferują towary wysokiej jakości i świadczą kompleksowe usługi.

Targowe zaskoczenie

Kiedy pracownicy Międzynarodowych Targów Lubelskich przystąpili do organizowania kolejnej wiosennej edycji Lubdomu, wiele osób powątpiewało w to, że uda im się je zrealizować, tym bardziej osiągnąć sukces. A jednak. Na wiosenne targi przybyło ponad 160 wystawców i wcale nie jest to mało, odnosząc się do wszechobecnej recesji w branży budowlanej. Zabrakło miejsca dla wystawców w hali sportowej Politechniki Lubelskiej i trzeba było ustawić dodatkowy namiot wystawienniczy.
Dopisali także odwiedzający targi. Pomimo dość dokuczliwej pogody, tłumy maszerowały przez hale. Niejeden z szefów firmy, która zrezygnowała z udziału w targach, potem żałował.
Niedawno odbyły się targi w Olsztynie i Wrocławiu. Ich uczestnicy nie bardzo byli zadowoleni. Mało wystawców i niewielu zwiedzających. Lublin w porównaniu z nimi odniósł duży sukces. Nasze miasto wprawdzie nie ma odpowiedniej bazy targowej, nadal jednak postrzegane jest jako dobry punkt do organizowania imprez wystawienniczych.

Wystawcy i promocje

W tegorocznej wiosennej edycji przeważali producenci i handlowcy z regionu, chociaż nie zabrakło znanych krajowych firm, jak Atlas, Hamer, Zakłady Ceramiki z Lewkowa itp. Wśród wystawców pojawiła się także reprezentacja z Białorusi (zakład kruszyw budowlanych) oraz z Czech (wytwórnia szkła). Licznie reprezentowana była stolarka budowlana (okna i drzwi), materiały dociepleniowe, elewacje zewnętrzne, pokrycia dachowe.
Niektóre firmy urządzały na swoich stoiskach pokazy budowlane, cieszące się sporym zainteresowaniem. Na stoisku Dziennika Wschodniego zorganizowaliśmy punkt fachowych porad dla naszych Czytelników. Na miejscu można było dowiedzieć się jak docieplać dachy, z czego budować dom albo jakie drzwi nabyć do domu.
Atrakcją tegorocznej wystawy miała być towarzysząca targom I Wystawa Inwestycyjna Województwa Lubelskiego. Trudno raczej nazwać ją udaną. Niewielkie było zainteresowanie wśród miast i gmin naszego regionu promocją swoich terenów. W wystawie uczestniczyły zaledwie: Chełm, Lublin, Konopnica, Wólka i Biszcza.
Pomimo wszelkich przeciwności losu wiosenna edycja targów potwierdziła konieczność urządzania tego typu imprez w Lublinie. Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!