czwartek, 22 lutego 2018 r.

Dom

Lublinianie na Budmie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2002, 21:21
Autor: .(elle)

W ubiegłym tygodniu zakończyły się największe w kraju XI Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2002. Lubelska firma Pol-Skone, krajowy lider w produkcji drzwi i okien, została nagrodzona Platynową Kielnią
z diamentem przyznaną przez ogólnopolski dwutygodnik Profile.

– Cieszymy się tą nagrodą, która jest potwierdzeniem przyjętej linii rozwoju przedsiębiorstwa. Zainteresowanie, jakim cieszyły się wyroby podczas targów, to dowód wysokiej jakości naszej produkcji – powiedział nam Jan Szulżyk, dyrektor Pol-Skone przodującej w produkcji drzwi i okien firmy z Lublina.
Poznańska Budma trwała od 15 do 18 stycznia br. i udział w niej wzięło około 1200 wystawców, w tym 243 z zagranicy (z 31 krajów). Zgodnie z tendencjami panującymi od kilku lat, najsilniejszą reprezentację miały cztery branże: stolarka budowlana, pokrycia dachowe, chemia budowlana i płytki ceramiczne.
Nasi na targach
Wśród wystawców nie zabrakło firm z naszego regionu, które w coraz silniejszym składzie prezentują się ze swoimi stoiskami. Największą wystawę, na powierzchni 175 mkw., miała spółka Pol-Skone, która już po raz dziesiąty uczestniczyła w targach. Jak co roku, tak i tym razem, przedsiębiorstwo przedstawiło nowości. Spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.
– Hitem okazały się drzwi przeciwpożarowe o godzinnej odporności ogniowej oraz takiej samej gazowej i odporne na hałas dochodzący do 42 decybeli. Jest to rewelacja na europejskim poziomie i spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Nowością były też specjalne zewnętrzne drzwi dźwiękoszczelne z zamkiem elektronicznym otwierane na kartę albo na zamek Abloya – powiedział nam Jan Szulżyk.
Pol-Skone zaprezentowało także między innymi dwa rodzaje nowych drzwi zewnętrznych
z litego drewna, wykończonych farbami transparentnymi, dwa rodzaje nowych drzwi zewnętrznych metalowych Orion przeszklonych, drzwi metalowe zewnętrzne z dwoma niezależnymi zamkami Abloya, drzwi zewnętrzne z włókna szklanego oraz okno okrągłe bez szprosów z mikrowentylacją.
Za swoją działalność i prezentowane produkty lubelska firma została nagrodzona przez ogólnopolski dwutygodnik Profile – Platynową Kielnią z diamentem
– Targi to możliwość zaprezentowania naszych produktów i nawiązania kontaktów z nowymi partnerami. Spotykamy się także z kontrahentami z kraju i zagranicy – dodał nasz rozmówca.
Na poznańskiej Budmie drzwi prezentowała także firma Unidor ze Świdnika i Pate z Lublina.
– Budma stwarza możliwość zdobycia nowych odbiorców, zwłaszcza że nasz regionalny rynek jest mało atrakcyjny. Wychodzenie na ogólnopolski rynek to szansa na pozyskanie nowych partnerów i rozwój firmy – mówi Robert Pryma z lubelskich Zakładów Drzewno-Chemicznych „Pate”.
Wśród lubelskich wystawców, którzy prezentowali się na Budmie nie mogło zabraknąć Lubelskiego Węgla Bogdanka SA z klinkierowymi wyrobami własnego Zakładu Ceramiki Budowlanej EkoKlinkier. Natomiast Egen Polska z Lublina przedstawił wyroby z korka. W Poznaniu zaprezentowały się też firmy Tabal i Sedpa.
Mniejsze, ale warto
Wprawdzie tegoroczne targi były mniejsze w porównaniu do lat poprzednich, zarówno pod względem powierzchni wystawienniczej, jak i uczestniczących firm, to jednak jak zauważają przedstawiciele z Lubelszczyzny, warto było w nich uczestniczyć. Jest to nadal największa tego typu impreza branży budowlanej w kraju.
– W niektórych pawilonach można było zauważyć sporo wolnego miejsca i brak wystawców. Recesja, która zauważalna jest w budownictwie, przekłada się także i na działalność wystawienniczą. Trudno byłoby raczej tego uniknąć. Jednak firmy, które prezentowały swoje produkty czyniły to na europejskim poziomie. Dotyczy to również przedsiębiorstw z naszego regionu – mówi Robert Pryma
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!