środa, 24 maja 2017 r.

Dom

Lublinianie na Budmie

Dodano: 22 stycznia 2002, 21:21
Autor: .(elle)

W ubiegłym tygodniu zakończyły się największe w kraju XI Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2002. Lubelska firma Pol-Skone, krajowy lider w produkcji drzwi i okien, została nagrodzona Platynową Kielnią
z diamentem przyznaną przez ogólnopolski dwutygodnik Profile.

– Cieszymy się tą nagrodą, która jest potwierdzeniem przyjętej linii rozwoju przedsiębiorstwa. Zainteresowanie, jakim cieszyły się wyroby podczas targów, to dowód wysokiej jakości naszej produkcji – powiedział nam Jan Szulżyk, dyrektor Pol-Skone przodującej w produkcji drzwi i okien firmy z Lublina.
Poznańska Budma trwała od 15 do 18 stycznia br. i udział w niej wzięło około 1200 wystawców, w tym 243 z zagranicy (z 31 krajów). Zgodnie z tendencjami panującymi od kilku lat, najsilniejszą reprezentację miały cztery branże: stolarka budowlana, pokrycia dachowe, chemia budowlana i płytki ceramiczne.
Nasi na targach
Wśród wystawców nie zabrakło firm z naszego regionu, które w coraz silniejszym składzie prezentują się ze swoimi stoiskami. Największą wystawę, na powierzchni 175 mkw., miała spółka Pol-Skone, która już po raz dziesiąty uczestniczyła w targach. Jak co roku, tak i tym razem, przedsiębiorstwo przedstawiło nowości. Spotkały się one z ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.
– Hitem okazały się drzwi przeciwpożarowe o godzinnej odporności ogniowej oraz takiej samej gazowej i odporne na hałas dochodzący do 42 decybeli. Jest to rewelacja na europejskim poziomie i spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem. Nowością były też specjalne zewnętrzne drzwi dźwiękoszczelne z zamkiem elektronicznym otwierane na kartę albo na zamek Abloya – powiedział nam Jan Szulżyk.
Pol-Skone zaprezentowało także między innymi dwa rodzaje nowych drzwi zewnętrznych
z litego drewna, wykończonych farbami transparentnymi, dwa rodzaje nowych drzwi zewnętrznych metalowych Orion przeszklonych, drzwi metalowe zewnętrzne z dwoma niezależnymi zamkami Abloya, drzwi zewnętrzne z włókna szklanego oraz okno okrągłe bez szprosów z mikrowentylacją.
Za swoją działalność i prezentowane produkty lubelska firma została nagrodzona przez ogólnopolski dwutygodnik Profile – Platynową Kielnią z diamentem
– Targi to możliwość zaprezentowania naszych produktów i nawiązania kontaktów z nowymi partnerami. Spotykamy się także z kontrahentami z kraju i zagranicy – dodał nasz rozmówca.
Na poznańskiej Budmie drzwi prezentowała także firma Unidor ze Świdnika i Pate z Lublina.
– Budma stwarza możliwość zdobycia nowych odbiorców, zwłaszcza że nasz regionalny rynek jest mało atrakcyjny. Wychodzenie na ogólnopolski rynek to szansa na pozyskanie nowych partnerów i rozwój firmy – mówi Robert Pryma z lubelskich Zakładów Drzewno-Chemicznych „Pate”.
Wśród lubelskich wystawców, którzy prezentowali się na Budmie nie mogło zabraknąć Lubelskiego Węgla Bogdanka SA z klinkierowymi wyrobami własnego Zakładu Ceramiki Budowlanej EkoKlinkier. Natomiast Egen Polska z Lublina przedstawił wyroby z korka. W Poznaniu zaprezentowały się też firmy Tabal i Sedpa.
Mniejsze, ale warto
Wprawdzie tegoroczne targi były mniejsze w porównaniu do lat poprzednich, zarówno pod względem powierzchni wystawienniczej, jak i uczestniczących firm, to jednak jak zauważają przedstawiciele z Lubelszczyzny, warto było w nich uczestniczyć. Jest to nadal największa tego typu impreza branży budowlanej w kraju.
– W niektórych pawilonach można było zauważyć sporo wolnego miejsca i brak wystawców. Recesja, która zauważalna jest w budownictwie, przekłada się także i na działalność wystawienniczą. Trudno byłoby raczej tego uniknąć. Jednak firmy, które prezentowały swoje produkty czyniły to na europejskim poziomie. Dotyczy to również przedsiębiorstw z naszego regionu – mówi Robert Pryma
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24