niedziela, 18 lutego 2018 r.

Dom

Mężczyzny w oknie nie uświadczysz....

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2010, 16:47
Autor: (hap)

Tylko co pięćdziesiąty pan samodzielnie bierze do ręki ścierkę, płyn do szyb i staje na parapecie.

Okna myjemy najczęściej przed Wielkanocą (90 ankietowanych) oraz na wiosnę (88 respondentów) – wynika z o badania społeczeństwa przeprowadzonego na zlecenie OKNOPLAST-Kraków.


Wg badanych dobrą okazją ku temu jest również Boże Narodzenie (82 respondentów) oraz wizyta ważnych gości (49 respondentów).


Obowiązek mycia okien spoczywa głównie na kobietach. Aż 80 % pań deklaruje, że robi to samodzielnie. Tylko 2 % Polek odpowiedziało, że w ich domu mycie okien należy do małżonka.


Pomiędzy odpowiedziami kobiet i mężczyzn występuje jednak wyraźna niespójność. Wśród ankietowanych panów aż 20 % z nich twierdzi bowiem, że myje okna samodzielnie, 14 % – że robi to wspólnie z żoną, a aż 43 % przyznaje otwarcie, że jest to obowiązek ich małżonki.


– Albo więc mężczyźni przeszacowują swój udział w tej czynności, albo też kobiety nie doceniają wkładu swoich mężów – komentuje te dysproporcje psycholog Izabela Kielczyk.

Nie wierzą metodom babci...

Myjąc okna, Polacy sięgają najczęściej po najprostsze metody, czyli łatwo dostępne na rynku środki do mycia szyb – ponad 80 % ankietowanych. Popularne są także papierowe ręczniki, specjalne ściereczki do polerowania czy płyn do mycia naczyń.


Tradycyjne sposoby mycia okien nie znajdują dużego uznania społeczeństwa. Popularne, jeszcze kilkanaście lat temu, domowe metody czyszczenia okien,, np. wodą z octem czy wycieranie szyb gazetą, stosuje odpowiednio 1,9 % oraz 3,1 % ankietowanych.

... ani drogim \"wynalazkom”

Nie podążają też za nowościami, gdyż widzą, że stosowane dotychczas rozwiązania doskonale się sprawdzają.
– Uważają ponadto, że nie warto kupować drogich środków, skoro mogą ten sam, a nawet lepszy efekt uzyskać tradycyjnymi metodami – zauważa Izabela Kielczyk.


Nie używamy zgniecionej gazety! Sztywny papier może rysować powierzchnię, a zamiast umyć szybę, najprawdopodobniej rozsmarujemy na niej farbę drukarską.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
menszczysna
~gośka~
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 marca 2010 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystko jest kwestią wychowania. Jeżeli matka od dziecka uczy syna żeby dbał o czystość a także nakłada na niego pewne obowiązki np przy myciu okien czy w kuchni to taki człowiek w dorosłym życiu będzie sobie z nimi radził i nie zrzucał ich na kobietę. Poza tym dzisiaj kobiety w większości pracują więc też nie mają czasu na robienie wszystkiego w domu.
Rozwiń
menszczysna
menszczysna (27 marca 2010 o 15:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja myję.
Rozwiń
~gośka~
~gośka~ (27 marca 2010 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
My mamy w domu 10 okien i myjemy je wspólnie z mężem. On nie pozwoliłby mi myć samej - a ja jemu, więc jest pełna współpraca i dobra zabawa, tak samo jak wspólne gotowanie Zawsze wykonujemy wspólnie jakieś czynności domowe albo się dzielimy obowiązkami. Także w domu wszytko razem, a w sprawach zawodowych każdy jest indywidualistą. Dlatego zachowana jest u nas dość duża równowaga, a jesteśmy już 7 lat po ślubie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!