wtorek, 23 maja 2017 r.

Dom

Miniaturowa świetlówka

Dodano: 15 maja 2003, 15:12


Z końcem minionego roku pojawiła się na rynku nowa świetlówka ze zintegrowanym elektro-nicznym układem zapłonowym w kształcie krążka o średnicy 75 mm i głębokości 25 mm. Jej rewelacyjności polega na małej mocy – 7 V (porównywalnej do mocy żarówki 25–40 W), na-tychmiastowym zapłonie i niewielkich gabarytach. Możliwość bezpośredniego włączenia do sieci pozwala na zastosowanie tych źródeł do zabudów kuchennych, szaf, garderób, jak również do oświetlenia klatki schodowej. Wyprodukowana przez Sylvanię świetlówka jest najnowszym wynalazkiem w dziedzinie kompaktowych źródeł świtała i na razie bardzo kosztownych. Płacąc za świetlówkę 100 zł, możemy liczyć na jej pracę przez około 6000 godzin.
Coraz popularniejsze
Żarowe źródła światła (żarówki tradycyjne i halogenowe) nie są energooszczędne, w przeci-wieństwie do wyładowczych, a szczególnie świetlówek kompaktowych. Zużywają pięć razy mniej energii, niż żarówki tradycyjne i są przy tym 10-krotnie trwalsze. Wymianę powinno się zacząć od pomieszczeń, w których najczęściej przebywamy, a więc od kuchni, pokoju dziennego przedpokoju.
Miłe miękkie światło
Świetlówki mogą również mieć formę tzw. liniową. Ich podłużny kształt umożliwia ukrycie w elementach architektonicznych zabudowy: gzymsach, półkach, itp. Są one wówczas niewi-doczne, a świtało wypływa przez szczeliny, tworząc w pomieszczeniu szczególny klimat. (e)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24