wtorek, 23 maja 2017 r.

Dom

Mniej mieszkań więcej remontów

Dodano: 27 lutego 2003, 15:06


Centrum Badań i Analiz Rynku, jedyna firma specjalizująca się w badaniach rynku budowlanego przedstawiła wyniki prac na temat budownictwa w regionach. Specjaliści policzyli: Polacy mieszkają w 11 mln 900 tys. mieszkań, których łączna powierzchnia użytkowa wynosi 737 mln 200 tys. mkw., a więc statystycznie mieszka nam się wygodnie, bo średnia powierzchnia mieszkań wynosi 61,7 mkw.
Zasoby mieszkaniowe wzrosły dzięki inwestowaniu w nowe budownictwo , rozbudowie i przebudowie budynków istniejących, a także dzięki zagospodarowaniu powierzchni niemieszkalnych.
Kryzys budownictwa mieszkaniowego sprawia, że coraz większą wagę przywiązuje się do remontów istniejących budynków. A z badań Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową wynika, że około 80 proc. budynków mieszkalnych w Polsce wymaga remontu. W przypadku dużej części budynków kilkakrotnie został już przekroczony zakładany w momencie budowy czas ich funkcjonowania. Ze względu na niewydolność budownictwa okres ich życia był sztucznie przedłużany. (e)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24