sobota, 20 stycznia 2018 r.

Dom

W miniony wtorek ogłoszono wyniki konkursu: Modernizacja 2001 organizowanego przez Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Oddział Lublin. Kapituła konkursowa miała nie lada kłopot podczas wybierania najlepiej przeprowadzonych remontów.
W konkursie Modernizacja 2001 uczestniczyło ponad 20 obiektów z Lublina, Chełma, Zamo-ścia, Białej Podlaskiej i Lubartowa.
– Zwracaliśmy uwagę nie tylko na wysoką jakość przeprowadzonych prac, ale także na ich kompleksowość – podkreśla Elżbieta Mącik przewodnicząca kapituły konkursowej.
Jak podkreślali organizatorzy ich celem było wyłonienie najlepszych remontów budynków ostatnich lat na terenie województwa lubelskiego.
– Chcemy promować rzetelne wykonawstwo prac remontowych z użyciem nowoczesnych ma-teriałów, w tym także zabiegów termomodernizacyjnych polepszających estetykę budynków i wpływających na poprawę ich komfortu cieplnego – mówi Kazimierz Widysiewicz, prezes Oddziału PTM w Lublinie.
Podczas wtorkowej uroczystości, która odbyła się w Teatrze Muzycznym w Lublinie, najlep-szym budynkom przyznano Kryształowe Cegły oraz wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.
Poniżej wymieniamy wzorcowe remonty, jakie przeprowadzono na terenie województwa lubel-skiego.
W kategorii modernizacja wnętrz wyróżnienie otrzymała siedziba rektoratu Politechniki Lubel-skiej i Pałac Rodziny Kretzschmarów w Chełmie. Drugie miejsce i Kryształową Cegłę otrzymał Dworzec Główny PKP w Lublinie. Natomiast I miejsce zdobyła kompleksowa modernizacja wnętrz siedziby firmy „Euroal sp. z o.o. z Lublina.
W kategorii modernizacja przestrzeni publicznych w historycznych zespołach zabudowy pierwsze miejsce zdobył Plac Wolności w Białej Podlaskiej.
W kategorii modernizacja przestrzeni publicznych w zespołach zabudowy mieszkaniowej przy-znano wyróżnienie dla LSM za modernizację wnętrz osiedlowych w osiedlu H. Sienkiewicza. Pierwsze miejsce i Kryształową Cegłę natomiast otrzymała Bialska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
W kategorii modernizacja budynków zamieszkania zbiorowego przyznano dwa drugie miejsca za kompleksową modernizację budynku. Zajęły je Hotel Europa oraz Grand Hotel Lublinianka. Pierwsze miejsce przyznano modernizacji Domu Studenckiego mieszczącego się przy ul. Chodźki 9 w Lublinie.
W kategorii modernizacja budynków mieszkalno - usługowych wyróżnienie zdobył budynek położony przy ul. Brzeskiej 4a w Białej Podlaskiej oraz obiekt SM „Skarbek mieszczący się przy ul. Górniczej 5 w Łęcznej. Drugie miejsce i Kryształową Cegłę przyznano budynkowi PSM „Kolejarz” znajdującemu się przy ul. Kunickiego 122 w Lublinie. Natomiast I miejsce zdobyła zabytkowa kamienica położona przy ul. Złotej 3 w Lublinie.
W kategorii modernizacja budynków mieszkalnych przyznano dwa wyróżnienia. Pierwsze za kompleksową modernizację systemu ogrzewania w budynku wielorodzinnym położonym przy ul. Łopacińskiego w Lublinie dla firmy „Adrem” z Lublina. Drugie za podniesienie standardów obsługi technicznej budynku w obiekcie wielorodzinnym, przy ul. Dembowskiego 12 dla PSM „Kolejarz” w Lublinie. Drugie miejsce w tej kategorii zdobył budynek wielorodzinny SM „Spół-dzielca” położony przy ul. Boczna Siewnej 7 w Lublinie. Pierwsze miejsce przyznano budynkowi położonemu przy ul. Raabego 5 w Lublinie.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!