piątek, 23 lutego 2018 r.

Dom

Można nie ocieplać

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2002, 13:03

Beton komórkowy dzięki swym właściwościom przydatnym
w budownictwie, stał się bazą wyjściową do produkcji bloczków "Belix”.

Ten porowaty materiał swą strukturę zawdzięcza niewielkim ilościom proszku aluminiowego dodawanego do naturalnych surowców: piasku, wapna, cementu, i wody. Zastosowana receptura i technologia produkcji pozwoliły wytworzyć produkt, który nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska. Wykorzystany do budowy domu podnosi znacząco jego walory użytkowe. Jak podaje producent bloczków - Prefabet Lubartów - mogą być one stosowane do wykonywania ścian nośnych do wysokości trzech kondygnacji oraz ścian osłonowych i działowych w budynkach o nieograniczonej wysokości. Największym uznaniem cieszą się one wśród inwestorów stawiających domki jednorodzinne.
Dokładność i precyzja nowoczesnych maszyn powoduje, że zjeżdżające z taśmy bloczki posiadają prawie identyczne wymiary. Pozwala to na użycie cienkich spoin przy murowaniu, zaś powstała w tej technologii jednolita ściana jest pozbawiona mostków cieplnych.
Duża ilość wewnętrznych porów sprawia, że Belix jest lekki, ale jednocześnie posiada bardzo dobrą izolacyjność cieplną. Ponadto taka budowa sprzyja przenikaniu pary przez ściany na zewnątrz, co zapewnia korzystne warunki cieplne i wilgotnościowe. W pomieszczeniach tworzy się przyjazny mikroklimat. Będąc natomiast materiałem niepalnym stanowi on przegrodę dla ognia. Łatwość obróbki pozwala dowolnie go docinać, żłobić pod instalacje bruzdy, wbijać gwoździe.
Ściany zewnętrzne z bloczków można bez problemu pokrywać tynkami, natomiast wewnętrzne glazurą. Prace budowlane z użyciem Belixu przebiegają szybko i bezproblemowo, co ma bezpośrednie przełożenie na obniżkę kosztów. Specyficzna struktura tego materiału oprócz niekwestionowanych zalet ma również słabe strony. Są to przede wszystkim znaczna nasiąkliwość i słaba wytrzymałość na uderzenia. Jednak nowoczesne technologie budowlane pozwalają zredukować do minimum takie mankamenty. Bloczki Belix posiadają wszystkie niezbędne atesty i aprobaty dopuszczające je do stosowania w budownictwie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!