sobota, 17 marca 2018 r.

Dom

Na miarę możliwości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2003, 14:55


Regres budownictwa znalazł odzwierciedlenie na największej w Polsce wystawie branży Budowlanej – Międzynarodowych Targach Poznańskich. Uczestnicy „Budmy 2003” mieli możliwość nawiązać kontakty przede wszystkim z sąsiadami zza wschodniej granicy.
Tysiąc stu wystawców biorących udział w tegorocznej Budmie to niemal o jedną czwartą mniej niż w minionym roku. Zajęli oni powierzchnię 40 tys. mkw. (również o jedną czwartą mniejszą od ubiegłorocznej).
– Biorąc pod uwagę sytuację branży budowlanej na rynku, trudno nie szukać powiązań z wielkością naszych targów. Pomimo to Budma jest i tak największą prestiżową imprezą tego typu w kraju – zauważył Bogusław Zalewski, prezes Zarządu MTP podczas ogłaszania wyników o Złoty Medal MTP.
Drzwi i okna
Tegoroczni wystawcy reprezentowali 28 państw. W pawilonach 1 i 2 można było obejrzeć sto-iska z elementami ścienno – dekoracyjnymi, w 5 prezentowali się producenci materiałów budow-lanych, drewna, posadzek i podłóg. W 8 wystawiane były nowoczesne drzwi, okucia, schody i balustrady. Oprócz tego na Budmie prezentowali się producenci pokryć dachowych, bram wjaz-dowych, wind, płytek ceramicznych, izolacji, chemii budowlanej oraz elektronarzędzia.
Województwo lubelskie na Budmie reprezentowane było przez firm: Aliplast, Aluron i Pol – Skone z Lublina, EkoKlinkier Bogdanka z Puchaczowa, Juwent z Ryk, Lear z Białej Podlaskiej, Unidor ze Świdnika oraz Wisberg z Włodawy. Wprawdzie nie była to imponująca liczba, jednak to że przedsiebiorstwa z lubelskiego chcą zaistnieć na tych targach jest już zielonym światłem dla następnych. Do tej pory bowiem poza dwoma–trzema firmami z naszego regionu trudno było odnaleźć jakiś lubelski akcent, oczywiście poza zwiedzającymi. W tym roku również można było spotkać liczne grono szefów lubelskich firm podczas zwiedzania Budmy. Możliwość nawiązywa-nia nowych kontaktów handlowych, jakie dają targi, na pewno może być wykorzystana w działalności każdego przedsiębiorstwa.
Misja na Wschód
Jak można było zauważyć organizatorzy tegorocznej Budmy duży nacisk położyli na rozwinię-cie kontaktów handlowych z naszymi wschodnimi sąsiadami. Forum Współpracy Budowlanej Europy Środkowo – Wschodniej, które odbywało się w czasie targów i udział w nim wzięli przedstawiciele rosyjskiego resortu budownictwa, pozwoliło uczestnikom na zapoznanie się z możliwościami eksportu produktów lub usług na rynki wschodnie. Targi odwiedziła także Ukraińska Misja Gospodarcza.
Podczas spotkań ukraińscy przedsiębiorcy zaprezentowali przedstawicielom polskich przedsię-biorstw budowlanych możliwości współpracy.
Nie tylko wystawa
Bardzo bogaty był tegoroczny program konferencji i seminariów przygotowanych przez orga-nizatorów. Podczas Dnia Architekta w imprezach uczestniczyli wybitni rosyjscy architekci. Na-tomiast podczas Dnia Dekarza spotkało się na Budmie środowisko dekarzy. O rynku dystrybucji materiałów budowlanych debatowano podczas Dnia Dystrybutora.
W czasie trwania Budmy wręczono także złote medale MTP. Rozstrzygnięto konkursy: Acan-thus Aureus, Podłogi – Dobry Wybór - 2003, Izolacja Roku, Platynowa i Złota Kielnia oraz Pla-tynowe Wiertło. W konkursie firmy Bosch na Platynowe Wiertło zaszczytne wyróżnienie otrzy-mał lubelski oddział Mitexu S.A. za kompleks rekreacyjny Resort and Spa przy hotelu Mrongovia w Mrągowie.
Równocześnie z Budmą odbywała się Międzynarodowa Wystawa Zabezpieczeń „Securex”. Prezentowano na niej najnowsze urządzenia, systemy alarmowe i antywłamaniowe. Urszula Kieller
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!