niedziela, 4 grudnia 2016 r.

Dom

Nagrody ministra

Dodano: 26 grudnia 2001, 17:31
Autor: (e),

Marek Bryx, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast wręczył laureatom nagrody ministra infrastruktury za wybitne osiągnięcia twórcze w architekturze, budownictwie, planowaniu przestrzennym, urbanistyce, geodezji i kartografii.
Wśród nagrodzonych w tym roku prac największą grupę stanowią zrealizowane projekty obiektów użyteczności publicznej, szczególnie zabudowy biurowej oraz naukowo-edukacyjnej. Oparte są one na współczesnych technologiach i nawiązują świetnie do otoczenia.
Prace z dziedziny planowania przestrzennego to wzorowo opracowane studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania obejmujące podstawowe wymogi potrzeb społeczności lokalnych. Prace z dziedziny geodezji i kartografii, podbudowane badaniami, wykazują duże walory praktyczne.
W dziedzinie: architektura i budownictwo nagrodę I stopnia otrzymał zespół w składzie: J. Porębska i Z. Stępiński – Fundacja „Dom Dostępny” – za zrealizowany program Dom Dostępny. Równorzędną nagrodę I stopnia otrzymał zespół w składzie: R. Loegler, P. Drozd, K. Rehan, K. Miśków-Barszczewska i K. Kowal – Atelier Loegler i Partnerzy Sp. z o.o. – za projekt Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego Chorób Serca i Płuc w Krakowie.
Nagrody II stopnia otrzymały następujące zrealizowane projekty: budynku biurowego „Stratos” w Warszawie, zespołu budynków Wydziału Biologii UW, Centrum Biurowo – Finansowego „Focus” w Warszawie, budynku nowej siedziby Radia Kraków w Krakowie, Centrum Biurowego Hossa w Gdyni, zespołu budynków mieszkalno-usługowych MSM „Energetyka” w Warszawie.
Nagrody III stopnia otrzymał projekt zespołu budynków „Holland Park 2” w Warszawie, projekt modernizacji placu Stary Rynek w Płocku, projekt kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Mieszkaniowym Nowodwory, opracowanie analizy warunków geologicznych i prognozy stateczności Warszawskiej Skarpy Śródmiejskiej, projekt salonu sprzedaży i obsługi samochodów „Seat” w Warszawie.
W dziedzinie: planowanie przestrzenne i urbanistyka nagrodę I stopnia otrzymał zespół w składzie: A. Mitkowska, G. Schneider-Skalska, E. Gruszczyńska – Politechnika Krakowska za „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wiślica, woj. świętokrzyskie”. Nagrodę II stopnia otrzymało „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sandomierza”. Nagrodę III stopnia przyznano opracowaniu podstaw rekonstrukcji zespołu rezydencjalno-obronnego na Ostrowie Lednickim oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Warszawa – Wilanów.
W dziedzinie: geodezja i kartografia przyznano dwie nagrody II stopnia za: „Polskie układy kartograficzne-kompleksowe ujęcie numeryczne i aplikacyjne” oraz „Państwowy układ współrzędnych geodezyjnych – 1992”. Nagrodę III stopnia przyznano za „Opracowanie metody cyfrowego cieniowania map krajobrazowych”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

CENEO