piątek, 23 lutego 2018 r.

Dom

Nagrody ministra

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 grudnia 2001, 17:31
Autor: (e)

Marek Bryx, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast wręczył laureatom nagrody ministra infrastruktury za wybitne osiągnięcia twórcze w architekturze, budownictwie, planowaniu przestrzennym, urbanistyce, geodezji i kartografii.
Wśród nagrodzonych w tym roku prac największą grupę stanowią zrealizowane projekty obiektów użyteczności publicznej, szczególnie zabudowy biurowej oraz naukowo-edukacyjnej. Oparte są one na współczesnych technologiach i nawiązują świetnie do otoczenia.
Prace z dziedziny planowania przestrzennego to wzorowo opracowane studia uwarunkowań i kierunków zagospodarowania obejmujące podstawowe wymogi potrzeb społeczności lokalnych. Prace z dziedziny geodezji i kartografii, podbudowane badaniami, wykazują duże walory praktyczne.
W dziedzinie: architektura i budownictwo nagrodę I stopnia otrzymał zespół w składzie: J. Porębska i Z. Stępiński – Fundacja „Dom Dostępny” – za zrealizowany program Dom Dostępny. Równorzędną nagrodę I stopnia otrzymał zespół w składzie: R. Loegler, P. Drozd, K. Rehan, K. Miśków-Barszczewska i K. Kowal – Atelier Loegler i Partnerzy Sp. z o.o. – za projekt Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnego Chorób Serca i Płuc w Krakowie.
Nagrody II stopnia otrzymały następujące zrealizowane projekty: budynku biurowego „Stratos” w Warszawie, zespołu budynków Wydziału Biologii UW, Centrum Biurowo – Finansowego „Focus” w Warszawie, budynku nowej siedziby Radia Kraków w Krakowie, Centrum Biurowego Hossa w Gdyni, zespołu budynków mieszkalno-usługowych MSM „Energetyka” w Warszawie.
Nagrody III stopnia otrzymał projekt zespołu budynków „Holland Park 2” w Warszawie, projekt modernizacji placu Stary Rynek w Płocku, projekt kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Zespole Mieszkaniowym Nowodwory, opracowanie analizy warunków geologicznych i prognozy stateczności Warszawskiej Skarpy Śródmiejskiej, projekt salonu sprzedaży i obsługi samochodów „Seat” w Warszawie.
W dziedzinie: planowanie przestrzenne i urbanistyka nagrodę I stopnia otrzymał zespół w składzie: A. Mitkowska, G. Schneider-Skalska, E. Gruszczyńska – Politechnika Krakowska za „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wiślica, woj. świętokrzyskie”. Nagrodę II stopnia otrzymało „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Sandomierza”. Nagrodę III stopnia przyznano opracowaniu podstaw rekonstrukcji zespołu rezydencjalno-obronnego na Ostrowie Lednickim oraz studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Warszawa – Wilanów.
W dziedzinie: geodezja i kartografia przyznano dwie nagrody II stopnia za: „Polskie układy kartograficzne-kompleksowe ujęcie numeryczne i aplikacyjne” oraz „Państwowy układ współrzędnych geodezyjnych – 1992”. Nagrodę III stopnia przyznano za „Opracowanie metody cyfrowego cieniowania map krajobrazowych”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!