piątek, 23 lutego 2018 r.

Dom

Najtrudniejszy pierwszy krok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2004, 19:00

Posiadanie polisy mieszkaniowej nie jest obowiązkowe. Skoro nie musimy, czy powinniśmy się ubezpieczać? Bezwzględnie. Ale wielu z nas wykupienie polisy traktuje jak zło, którego lepiej unikać. Za to, gdy coś się w domu przydarzy...
Policyjne dane są alarmujące: każdego dnia złodzieje włamują się do ponad 200 mieszkań, piwnic i strychów. Wynoszą wszystko, co przedstawia jakąś wartość, resztę nierzadko dewastują. Ale kradzież to nie jedyne ryzyko, na jakie narażone jest nasze mieszkanie. Może też zostać zalane albo zniszczone przez, np. wybuch gazu.
Prawie 40 proc. z nas w żaden specjalny sposób nie zabezpiecza swojego mieszkania bądź do-mu przed włamaniem. Mieszkańcy wielkich miast, gdzie kradzieży jest najwięcej deklarują, że wstawili specjalny zamek do drzwi. Na wsiach obejścia pilnuje najczęściej pies. Jedynie w nie-wielu polskich domach zamontowane są specjalne drzwi wejściowe. Zakładają je przede wszyst-kim mieszkańcy dużych miast, prywatni przedsiębiorcy, pracownicy administracji i usług. W domach 3 proc. Polaków są specjalne okna, kraty lub systemy alarmowe. Murem albo wyso-kim płotem, chronionych jest ok. 2 proc. domów (głównie na wsi). Tylko co setny Polak deklaru-je, że wykupił polisę ubezpieczeniową albo, że nigdy nie zostawia mieszkania bez opieki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!