niedziela, 25 lutego 2018 r.

Dom

Nie taki kredyt niedostępny, jak go malują

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2009, 13:38
Autor: Oprac. (hap)

Wygląda na to, że banki najtrudniejszy okres mają już za sobą.

Chcesz zaciągnąć kredyt na kupno mieszkania czy budowę domu? Nawet o tym nie myśl! Przecież jest kryzys, więc żaden bank pieniędzy dziś nie pożycza. A jeśli już, to takie stosuje obostrzenia, że... kredytu Ci się odechce...


Takie opinie są dość powszechne i... niekoniecznie prawdziwe.


Sytuacja na rynku kredytów hipotecznych w Polsce, po okresie burzliwych zmian, ustabilizowała się. Obecnie oferta banków jest bardzo zróżnicowana i skierowana do określonych grup klientów, z różnym poziomem dochodów.

Gdzie obecnie można dostać kredyt we frankach szwajcarskich i na jakich warunkach?

Tego typu kredyt można uzyskać w kilku bankach: Deutsche Bank, mBank, Multibank, Nordea, Polbank, GE Money i PKO BP. Oferta tych banków nie jest, oczywiście, jednolita.


Podstawowe różnice dotyczą wysokości oprocentowania, wkładu własnego wymaganego od klientów, prowizji od udzielenia kredytu, czy też maksymalnego okresu kredytowania.

Jednym z najważniejszych parametrów kredytu hipotecznego, który określa stopień jego atrakcyjności, jest oprocentowanie. Oprocentowanie każdego kredytu hipotecznego składa się z dwóch podstawowych elementów: marży banku (jest ona niezmienna podczas całego okresu kredytowania) oraz stopy referencyjnej właściwej dla danego rodzaju waluty.


Oprocentowanie kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich kształtuje się obecnie, w zależności od banku i parametrów kredytu, w przedziale od 3,4 % do 9,56 %.

Szczegółowe parametry oferowanego przez bank kredytu uzależnione są od wielu czynników - wartości zakupywanej nieruchomości, deklarowanego wkładu własnego, wysokości uzyskiwanego dochodu czy też okresu kredytowania.

Jakie są możliwości uzyskania kredytu bez wkładu własnego?

Załóżmy, że chcielibyśmy uzyskać kredyt na zakup mieszkania w kwocie 250 tys. złotych i nie dysponujemy żadnym wkładem własnym. Okres kredytowania, który nas interesuje, to 30 lat. Czy możemy obecnie uzyskać na rynku taki kredyt, a jeżeli tak, to na jakich warunkach?


Kredyty na 100% wartości zakupywanej nieruchomości są obecnie dostępne na rynku, i to nie tylko w złotówkach. W trzech bankach można uzyskać taki kredyt we frankach szwajcarskich i euro - mianowicie w Deutsche Banku, mBanku i Multibanku. W mBanku i Multibanku możemy również wnioskować o kredyt w USD.


Osoby zainteresowane uzyskaniem takiego kredytu w złotówkach mają jeszcze większy wybór. Kredyt w złotówkach bez wymaganego wkładu własnego oferują: Deutsche Bank, Eurobank, Lukas Bank, mBank, Multibank, PEKAO i PKO BP.


Parametrem, na który należy zwrócić uwagę, porównując oferty ww. banków, jest tzw. ubezpieczenie pomostowe, czyli dodatkowe zabezpieczenie kredytu hipotecznego dla banku do czasu, kiedy nastąpi prawomocny wpis hipoteki do księgi wieczystej. W większości banków w okresie ubezpieczenia pomostowego podwyższane jest po prostu oprocentowanie kredytu.


Bardzo istotnym elementem, wpływającym na koszt takiego kredytu, jest ubezpieczenie na życie.


Marże ustalane przez banki dla tego kredytów bez wkładu własnego są wysokie. O wiele niższą marżę można uzyskać nawet przy kredycie z 10- proc. wkładem własnym.


Źródło: Ciszewski PR
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!