niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Dom

Niezastąpiony w domu

Dodano: 27 listopada 2002, 13:48

Bez niego trudno wyobrazić sobie życie rodzinne i towarzyskie. Składane, z dodatkowym blatem, z szufladkami, prostokątne, owalne, kwadratowe – pomogą odpowiednio urządzić salon albo jadalnię. Stoły i stoliki są niezbędnym elementem wyposażenia wnętrz.
W każdym mieszkaniu obok dużego stołu powinno się również znaleźć miejsce na małe stoliki. Są one bardzo poręczne i funkcjonalne. Ich wybór zależy od aranżacji wnętrza i stylu. Wybór w sklepach jest naprawdę duży. Jeżeli chcemy mieć coś unikatowego warto samemu zaprojektować i zrobić taki stolik. Na przykład możemy spróbować wykonać stolik, do którego wykorzystamy metal i szkło. Blat ze szkła możemy oprzeć na metalowej nodze.
Oddzielną grupę stolików mogą stanowić także te, które odnowimy domowym sposobem. Sta-ry, zniszczony mebel będzie wyglądał jak nowy kiedy okleimy go materiałem. Atrakcyjnie pre-zentuje się także stolik, z którego zetrzemy fornir, pomalujemy na jeden kolor, a potem przetrze-my papierem ściernym.
Ciekawe propozycje możemy również znaleźć w antykwariatach. Oprócz tak zwanych „karcia-ków”, czyli stolików służących do gry w karty, kupić możemy też taki, przy którym można zjeść podwieczorek i wypić kawę. Bez względu na to z jakiego surowca jest wykonany nasz stolik powinien mieć odpowiednią wysokość i blat.
Wśród poszukujących małych stolików sporą popularnością cieszą się trójkątne stoliki, czy też okrągłe z blatem zrobionym ze sklejki brzozowej i z półką na gazety (może być wykonana z hartowanego szkła), drewniane z okrągłymi blatami na jednej nodze. Tym, którzy lubią nowości w meblarstwie spodobają się pewnie stoliki z metalu z „mlecznymi” szklanymi blatami albo zestawienie drewna ze stalą. (elle)

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24