czwartek, 22 lutego 2018 r.

Dom

Nowe mieszkania i apartamenty w centrum Lublina. Przebudują kamienicę

Dodano: 1 lipca 2015, 14:24

Widok od podwórka na kamienicę, którą postawił Sender Zylber, przemysłowiec, właściciel browaru przy ul. Kunickiego, Fabryki Wódek i Likierów "Kośminek”. Nieruchomość z ciekawą fasadą nazywano pałacem w związku z salą balową jaka tam się znajdowała (fot. Wojciech Nieśpiałowski)
Widok od podwórka na kamienicę, którą postawił Sender Zylber, przemysłowiec, właściciel browaru przy ul. Kunickiego, Fabryki Wódek i Likierów "Kośminek”. Nieruchomość z ciekawą fasadą nazywano pałacem w związku z salą balową jaka tam się znajdowała (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

Kończą się formalności, związane z przebudową kamienicy przy ul. Cichej 4. Powstanie tam kilkanaście eleganckich mieszkań i apartamentów. Dokładny projekt ma być gotowy za miesiąc.

Właściciele budynku uzyskali właśnie z Ratusza nową decyzję o warunkach zabudowy. Dzięki temu będą mogli przebudować i częściowo wyburzyć oficyny, znajdujące się w podwórzu kamienicy.

– Zgodnie z zaleceniem konserwatora, pozostawimy ściany od strony ul. Cichej oraz gmachu kuratorium – zapowiada Wojciech Wereski, który wraz z żoną Moniką kupił kamienicę przy ul. Cichej 4. – W przypadku oficyn bierzemy pod uwagę dobudowę pewnych elementów. Szczegóły będą jednak znane dopiero po zatwierdzeniu finalnego projektu.

Ten ma być gotowy na przełomie lipca i sierpnia. Wówczas, po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń zacznie się renowacja kamienicy z 1912 roku zwanej przed wojną pałacem Zylbera.

– Aktualnie prowadzimy na miejscu jedynie prace związane ze wzmocnieniem konstrukcji budynku – dodaje Wereski.

Kamienica przy Cichej 4 ma ok. 1400 mkw powierzchni. Właściciele chcą na tej przestrzeni zbudować kilkanaście apartamentów. Większość z nich ma liczyć ponad 100 mkw powierzchni. Na parterze zaplanowano lokal usługowy. Gospodarze zamierzają połączyć zabytkową formę budynku z nowoczesnymi technologiami. Dzięki temu klienci będą mogli liczyć na komfort i wysoki standard wykończenia swoich apartamentów.

Obecni właściciele kamienicy mogą się pochwalić m.in. renowacją gmachu przy ul. Niecałej 3. Budynek był niegdyś kompletnie zrujnowany. Latami nie mógł znaleźć nabywcy. Teraz są tam eleganckie mieszkania.

Podobny plan szykowany jest dla pochodzącej z początku ubiegłego wieku kamienicy przy Cichej 4.

Jej forma architektoniczna się nie zmieni. Wnętrza czeka jednak kompletna przebudowa. Wcześniej były tam bowiem biura, m.in. ówczesnej Akademii Medycznej. Teraz trzeba więc pozbyć się niektórych elementów i przywrócić wnętrzom pierwotną funkcję.

Gmach przy ul. Cichej 4 nie jest wpisany do rejestru zabytków. Jest jednak pod ochroną konserwatora, jako element zabytkowego kompleksu Starego Miasta i Śródmieścia. Z zapowiedzi inwestora wynika, że renowacja kamienicy powinna potrwać do września przyszłego roku.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 lipca 2015 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nasuwa się mi tutaj pewna analogia. Hitler również miał korzenie żydowskie a robił to co robił. Ty śmiejesz się z żydów i kto wie czy również nie masz takiego pochodzenia. Ja do żydów w naszym kraju nic nie mam - to że są gospodarni to ich zaleta a nie wada. To że odzyskują majki ... - szkoda ale z 2 strony nie tylko oni to robią. Co do "przywłaszczenia" sobie kawałka innego Państwa ... - lipa ale z 2 strony Niemcy, ZSRR tego nie robiły?
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2015 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Widze rze bórakuw prawda boli hahaha lublin wioska typowo zydoska.Adamek
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2015 o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisanie przez Gościa z 14.50 do głupka i chama z 14.34 zaimków osobowych dużą literą jest wyrazem niezwykłej kultury i uprzejmości, ale w zaistniałej sytuacji zupełnie niezasłużone i niepotrzebne.
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2015 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W takiej dziurze z jakiej Ty podchodzisz niedouczony półgłowku na pewno nikt nie chce mieszkać zwłaszcza jeśli Ciebie ma za sąsiada. Slownik ortograficzny nie jest drogi możesz sobie go kupić.
Rozwiń
Gość
Gość (1 lipca 2015 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto by hcial w tej dzióże mieszkać?koniec swiata caly kraj sie z was śmieje.JA Z LUBLINA TY Z LUBLINA NIEH WAM RZYJE UKRAINA!HAHAHA.Adamek
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!