czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Dom

„Odchudzone” bloczki

Dodano: 29 maja 2003, 17:41

Cieńsze ściany więcej metrów
Czy w domu średniej wielkości znajdzie się wystarczająco dużo miejsca do urządzenia garderoby, salonu z kominkiem czy jadalni i kuchni?
Kiedy wybiera się projekt domu trudno zaspokoić oczekiwania wszystkich członków rodziny. Pani domu może narzekać na brak pomieszczeń gospodarczych, a dzieci marzyć o większym pokoju. Zanim wybierzemy materiał do budowy domu powinniśmy uważnie zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Istnieją już bowiem technologie, których zastosowanie daje szansę zyskania dodatkowej powierzchni mieszkalnej.
Cieńsze mury
Budowany dom możemy „odchudzić” poprzez zastosowanie bloczków wapienno-piaskowych o mniejszej grubości o mniejszej grubości. Stawiając z nich siany inwestor ma podwójny zysk: mniej wydaje na materiały i zyskuje dodatkowa powierzchnie Jeszcze do niedawna do wybudowania ściany konstrukcyjnej w domu jednorodzinnym stosowano bloczki o grubości 24–25 cm. dzisiaj możemy je zastąpić elementami wapienno-piaskowymi o grubości 18 cm, a nawet 15 cm. W drugim przypadku ze względu na wymagane minimalne podparcie stropu (3 cm) należy zastosować strop typu „filigran”.
Dodatkowe metry
W zależności od rodzaju domu możemy zastosować dwa rodzaje cegieł: 18 lub `15 cm na ściany nośne oraz 8 cm na ściany działowe. W przypadku zastosowania na dom jednorodzinny o powierzchni 160 mkw. cegieł o grubości 15 cm, „premia” w postaci dodatkowej powierzchni użytkowej zwiększa się do około 12 mkw. (e)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24