Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Dom

10 grudnia 2009 r.
18:18
Edytuj ten wpis

Odwilż na rynku kredytów hipotecznych

Autor: Zdjęcie autora (hap)
0 6 A A

Dobra wiadomość dla inwestorów: na rynku kredytów hipotecznych odwilż.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Banki, jeszcze kilka miesięcy temu niechetne do pożyczania na zakup mieszkań czy domów, z mniejszą rezerwą podchodzą do osób poszukujących pieniędzy na zakup nieruchomości. Wracają do reklamowania kredytów hipotecznych.


Co jednak najważniejsze, akceptują o wiele więcej wniosków kredytowych niż jeszcze kilka tygodni temu.


W listopadzie powrót do aktywnego finansowania nieruchomości zapowiedziały oficjalnie: Polbank EFG, BRE Bank (mBank, MultiBank), Millennium i BZ WBK. Natychmiast ceny obnizyły w ostatnich tygodniach: Polbank, BOS, BNP Parisbas Fortis, Eurobank, DnB Nord, MultiBank i mBank, Dom Bank, Metrobank.


Jednocześnie Millennium i Polbank zliberalizowały warunki kredytowania deweloperów - wynika z danych zebranych przez Niezależnego Doradcę Finansowego Gold Finance.


Otwartość banków nie trafia w próżnię. Na rynku widać wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe. Swoje robią tu informacje o bardziej liberalnej polityce kredytowej banków, ale nie tylko.


Wielu klientów okrzepło w nowej sytuacji po wybuchu kryzysu. Nabrawszy przekonania, że ich kondycja finansowa istotnie się nie pogorszy, a jednocześnie ceny mieszkań dalej gwałtownie nie spadną, znów śmielej podejmują próby wyprowadzenia się na swoje lub zamiany mieszkania na większe.


Źródło: Gold Finance

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
farbenlara / 15 grudnia 2009 o 08:28
wcale nie musi być drogo, w Open Finanse doraca finansowy przeszukał dla mnie mnóstwo ofet i okazało się, że wcale nie jest tak źle. Polecam spotkanie ze specjalistami.
Avatar
Gregory / 14 grudnia 2009 o 19:38
marchewka napisał:
no tak w dombanku ale czy tam aby nie jest drogo?? bo tez szukam jakiegoś kredytu i trudno mi ze zdolnością??


Drogo raczej nie, ale najtanszym bankiem dombank nie jest, za to z dostepnoscia nie ma problemu. Ja splacam ten kredyt i osobiscie nie narzekam bo tak bym nadal musial wynajmowac, a tu za swoje place....
Avatar
marchewka / 13 grudnia 2009 o 16:09
no tak w dombanku ale czy tam aby nie jest drogo?? bo tez szukam jakiegoś kredytu i trudno mi ze zdolnością??
Avatar
zunik / 13 grudnia 2009 o 14:37
nie wiem, czy taka odwilz, bo dostepnosc kredytow wciaz spedza niejednemu sen z powiek pewnie
Avatar
Wojownik / 11 grudnia 2009 o 17:32
Lepiej juz cos splacac niz wegetowac i innym napedzac kieszen. Tez mam w dombanku bo jakos samozatrudniony nie moglem dostac w innych placowka, ale jest ok
Avatar
~malutka~ / 11 grudnia 2009 o 14:33
Ja miałam problemy z kredytem, bo podobno nie miałam zdolności. Nic dziwnego, bo przy kryteriach, które wymyślały ostatnimi czasy banki, kredyt był chyba tylko dostępny dla bogatych - a oni go nie potrzebują raczej Ale w końcu wzięłam w dombanku - i jest spoko. Kredyt to kredyt - wszędzie trzeba spłacać, ale radze sobie i mieszkam na swoim.
Avatar
farbenlara / 15 grudnia 2009 o 08:28
wcale nie musi być drogo, w Open Finanse doraca finansowy przeszukał dla mnie mnóstwo ofet i okazało się, że wcale nie jest tak źle. Polecam spotkanie ze specjalistami.
Avatar
Gregory / 14 grudnia 2009 o 19:38
marchewka napisał:
no tak w dombanku ale czy tam aby nie jest drogo?? bo tez szukam jakiegoś kredytu i trudno mi ze zdolnością??


Drogo raczej nie, ale najtanszym bankiem dombank nie jest, za to z dostepnoscia nie ma problemu. Ja splacam ten kredyt i osobiscie nie narzekam bo tak bym nadal musial wynajmowac, a tu za swoje place....
Avatar
marchewka / 13 grudnia 2009 o 16:09
no tak w dombanku ale czy tam aby nie jest drogo?? bo tez szukam jakiegoś kredytu i trudno mi ze zdolnością??
Avatar
zunik / 13 grudnia 2009 o 14:37
nie wiem, czy taka odwilz, bo dostepnosc kredytow wciaz spedza niejednemu sen z powiek pewnie
Avatar
Wojownik / 11 grudnia 2009 o 17:32
Lepiej juz cos splacac niz wegetowac i innym napedzac kieszen. Tez mam w dombanku bo jakos samozatrudniony nie moglem dostac w innych placowka, ale jest ok
Avatar
~malutka~ / 11 grudnia 2009 o 14:33
Ja miałam problemy z kredytem, bo podobno nie miałam zdolności. Nic dziwnego, bo przy kryteriach, które wymyślały ostatnimi czasy banki, kredyt był chyba tylko dostępny dla bogatych - a oni go nie potrzebują raczej Ale w końcu wzięłam w dombanku - i jest spoko. Kredyt to kredyt - wszędzie trzeba spłacać, ale radze sobie i mieszkam na swoim.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 16

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 20

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 43

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!