piątek, 23 lutego 2018 r.

Dom

Okienne feng shui

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 czerwca 2004, 15:57

Okna są oczami naszych domów. To one pozwalają promieniom słońca wpadać do środka
i to dzięki nim możemy oglądać świat na zewnątrz. Okna ułatwiają też krążenie powietrza
i umożliwiają przepływ życiodajnej energii. Ważne jest ich rozmieszczenie, kształt i wielkość. Wszystkie te elementy powinny ze sobą współgrać, tworząc swoistą harmonię pod kątem
feng-shui.

Pozytywna energia
Nie możemy zapomnieć o tym, że to właśnie przez nasze okno będzie przepływać energia ze środowiska zewnętrznego. Powinniśmy zrobić wszystko, by była to energia pozytywna pozwalająca nabrać nowych sił na kolejny dzień życia.
– Okna powinny być przede wszystkim czyste i w dobrym stanie – mówi Agnieszka Szczepaniak, ekspert z firmy Oknoplast-Kraków. Czystość sprzyja harmonii otoczenia
i znacznie poprawia nasze samopoczucie.
W nauce feng-shui jest to energia zwana chi. Jest ona nadrzędną siłą, którą nasycone są wszystkie byty we wszechświecie. Wypełnia wszystko i we wszystkim istnieje, przez co jej wpływ na nas jest potężniejszy niż nam się wydaje. Jako podstawa feng-shui ustala zasady rządzące światem i powinniśmy bardzo uważać, by nie zakłócić jej naturalnego przepływu. Mieszkańcy stosujący się do tych reguł są zazwyczaj bardziej pewni siebie i osiągają więcej stawianych sobie celów.
Piękny widok z okna
Pozytywna energia wypływa też z widoku za oknem. Powinniśmy się zatem upewnić, czy widzimy przez nie ładne obrazy. Jeśli tak nie jest, musimy zapobiec przedostawaniu się do wnętrza nieprzyjemnych obrazów.
– Można udekorować okna, stawiając na parapecie doniczki lub inne przedmioty. Aby widok był przejrzysty i całościowy, proponuje wybrać okna jednoskrzydłowe – dodaje Agnieszka Szczepaniak.
Często niestety nie mamy wpływu na to, co widzimy za oknem. Wiele zależy od naszej własnej inwencji. Jeśli na parapecie postawimy kolorowy wazonik, będzie on bardziej przyciągał nasze spojrzenie niż szare, smutne podwórko za oknem.
Idealny kształt
Zasady feng-shui odnoszą się również do kształtu i wielkości okien. Ich rozmiar powinien zostać dostosowany do wielkości domu. Ważne jest też, by zamontować okna wysokie gdyż, zgodnie z tajemnicą chińskiego budowania, wpłynie to na nasz optymizm i dobry humor. Niższe okna działają przygnębiająco, chyba że naprzeciwko nich zamontujemy lustro,Pozytywna energia wypływa tez z widoku za oknem które zwiększy ilość wpadającego światła.
Ponieważ nasz dom ma stać się oazą spokoju, polecane są okna okrągłe i posiadające łuki. Sprawia to łagodne wrażenie i koncentruje korzystną chi, co zwiększa duchowość oraz przyciąga pieniądze i dobrobyt.

Jeśli jednak zdecydujemy się na okna tradycyjne – czyli prostokąty lub kwadraty, możemy na przykład założyć lekko zaokrąglone okiennice i firanki z miękkich, lejących się materiałów, udrapowanych na okrągło. Wyeliminuje to z naszego pomieszczenia ostre krawędzie, zakłócające prawidłowy przepływ chi. (e)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!