poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Dom

Okna drewniane coraz lepsze

Dodano: 30 stycznia 2003, 15:04


Nieprawdą jest, że okna zespolone z drewna są przestarzałą konstrukcją. Wprawdzie znane są już one od kilkudziesięciu lat, ale zostały unowocześnione. Obecnie ich jakość w niczym nie ustępuje pozostałym rodzajom okien. Nie wymyślono jeszcze na świecie lepszego okna.
Okna drewniane malowane są bardzo trwałymi farbami i z tego też powodu nowych można nie malować co najmniej pięć lat. Nieprawdą jest, że są nieodporne na grzyby i owady. Drewno jest zabezpieczone odpowiednimi impregnatami, co sprawia, że jest odporne na działanie szkodników drewna. Nie wypaczają się też pod wpływem wilgoci, ponieważ wykonane są z drewna odpo-wiednio wysuszonego i zaimpregnowanego. Okna jednoramowe wykonane są z drewna klejone-go, co dodatkowo zwiększa odporność na rozsychanie
Okna te mają korzystniejszą niż okna z PCW konstrukcję progów. Przecieki wody opadowej do pomieszczeń są sporadycznym przypadkiem, ponieważ parapet zewnętrzny wchodzi automatycz-nie w wyżłobienia ramy ościeżnicy, a w progach okien zakładane są specjalne aluminiowe ry-nienki. Okna drewniane są uszczelniane silikonem i specjalnymi uszczelkami tak, że praktycznie nie zdarzają się przecieki wody opadowej.
Okna drewniane pasują świetnie do pomieszczeń zabytkowych. Z drewna można wytoczyć każdy element architektoniczny. Są także bardzo szczelne i czasami może być ona powodem problemów z nadmierną wilgocią w pomieszczeniach. (E))
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!