poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Dom

Okna drewniane coraz lepsze

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 stycznia 2003, 15:04


Nieprawdą jest, że okna zespolone z drewna są przestarzałą konstrukcją. Wprawdzie znane są już one od kilkudziesięciu lat, ale zostały unowocześnione. Obecnie ich jakość w niczym nie ustępuje pozostałym rodzajom okien. Nie wymyślono jeszcze na świecie lepszego okna.
Okna drewniane malowane są bardzo trwałymi farbami i z tego też powodu nowych można nie malować co najmniej pięć lat. Nieprawdą jest, że są nieodporne na grzyby i owady. Drewno jest zabezpieczone odpowiednimi impregnatami, co sprawia, że jest odporne na działanie szkodników drewna. Nie wypaczają się też pod wpływem wilgoci, ponieważ wykonane są z drewna odpo-wiednio wysuszonego i zaimpregnowanego. Okna jednoramowe wykonane są z drewna klejone-go, co dodatkowo zwiększa odporność na rozsychanie
Okna te mają korzystniejszą niż okna z PCW konstrukcję progów. Przecieki wody opadowej do pomieszczeń są sporadycznym przypadkiem, ponieważ parapet zewnętrzny wchodzi automatycz-nie w wyżłobienia ramy ościeżnicy, a w progach okien zakładane są specjalne aluminiowe ry-nienki. Okna drewniane są uszczelniane silikonem i specjalnymi uszczelkami tak, że praktycznie nie zdarzają się przecieki wody opadowej.
Okna drewniane pasują świetnie do pomieszczeń zabytkowych. Z drewna można wytoczyć każdy element architektoniczny. Są także bardzo szczelne i czasami może być ona powodem problemów z nadmierną wilgocią w pomieszczeniach. (E))
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!