piątek, 19 stycznia 2018 r.

Dom


Nieprawdą jest, że podczas pożarów okna PCW wydzielają trujące substancje. PCW jest trudno zapalne, samogasnące, to znaczy – nie zapali się samodzielnie, a po odjęciu źródła ognia nie będzie się palić. Nie są szkodliwe dla zdrowia tak samo, jak plastikowe kubeczki, łyżki czy otuli-ny kabli i wiele innych wyrobów z tworzyw sztucznych. Profile PCW są oceniane przez Pań-stwowy Zakład Higieny.
Ponadto PCW produkowane jest z surowców kopalnych, to jest z soli kuchennej i ropy nafto-wej. Okna z PCW nie zatruwają środowiska, bo nie wydzielają trucizn, tak jak środowiska nie zatruwają butelki PET. Osobna sprawa to ich wieczna trwałość. Można powiedzieć, że wyroby z PCW zaśmiecają środowisko, jak i inne tworzywa. Zużyte okna nie powinny być wyrzucane na wysypisko, lecz poddawane recyklingowi.
Niektórzy przeciwnicy zarzucają, że z upływem czasu kolorowe okna odbarwiają się, a białe – żółkną. Kolor okien z PCW nie ulega zmianie; okna białe nie żółkną, gdyż do PCW dodawane są stabilizatory zapewniające zachowanie barwy. Jeśli coś takiego ma miejsce, może to być wyłącz-nie wina nieprawidłowo dobranej mieszanki stosowanej w produkcji profili – na przykład brak jakiegoś składnika czy niedokładne wymieszanie. Czasami winę za zażółcenie ponoszą kwaśne deszcze.
Bezwzględna konieczność spowodowała rozwój produkcji okien z PCW, między innymi wyni-kająca z potrzeby ochrony deficytowych lasów. Okna z drewna są w krajach Europy Zachodniej niesłychanie drogie, są towarem luksusowym, a na przykład w Danii skutecznie zbojkotowano okna z drewna egzotycznego.
Okna z PCW mają zastosowanie w każdym rodzaju budownictwa, w tym użyteczności pu-blicznej – szkołach, szpitalach – a nawet zabytkowym i nie ma przeciwwskazań do ich stosowa-nia.
Są bardzo trwałe i szczelne. Prawidłowo wykonane i zamontowane wytrzymają nawet 40 lat. Niestety, ich zbyt wysoka szczelność jest źródłem powstawania zawilgoceń, pleśni na ścianach i rozwoju grzybów. (E)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!