poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Dom

Okna ze sztucznego tworzywa

  Edytuj ten wpis
Autor: (zk)

Od kilkunastu lat trwa na naszym budowlanym rynku ekspansja okien z PCW. Wyrabiane na bazie polichlorku winylu dobrze sprawdzają się w naszych warunkach pogodowych.

Zadowalającą izolację termiczną i akustyczną okna z PCW zawdzięczają swej kilkukomorowej budowie, zaś sztywność i stabilność konstrukcji stalowym, ocynkowanym kształtownikom.
Jednak o jakości okna decydują przede wszystkim dodane do tworzywa plastyfikatory i uszlachetniacze. Te ostatnie mające największy wpływ na właściwości profili są tym lepsze im bardziej renomowana firma. Najprościej okna można podzielić na licowane o jednolitej płaszczyźnie i z wystającą z ramy płaszczyzną. Te pierwsze są bardziej estetyczne, a woda z nich spływa bezpośrednio po profilu poza okno. Natomiast w drugich woda najpierw ma kontakt z uszczelką ramy, by następnie po profilu spłynąć na parapet. Gładkość i śliskość profili zależy od sposobu tłoczenia – wolno tłoczone dają lepsze wrażenia wizualne. Standardowe białe o typowych wymiarach okna można kupić od ręki. Natomiast o nietypowych rozmiarach i wybranej kolorystyce w odstępie 2–3 tygodni. Okna z PCW powinny być zabezpieczone w murze kotwą montażową lub specjalnym dyblem. Przy samodzielnym montażu należy zwracać szczególną uwagę na pion i poziom instalowanego okna. W przypadku zlecenia tych prac specjalistycznej firmie trzeba zapłacić od 20 do 35 zł za 1 m.b. liczony po obwodzie okna.
Gwarancja na plastykowe okna jest wydawana najczęściej na 5 lat. W tym okresie powinny już, jeżeli są, ujawnić się wszelkie wady fabryczne.
Dla potrzeb klientów liczące się firmy często na listwach między szybami umieszczają podstawowe dane: datę wykonania, nazwę firmy, podstawowe parametry i oznaczenia bezpieczeństwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!