poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Dom

Okno drewniane

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2003, 17:11

Elementy ram okien drewnianych wykonuje się z drewna litego lub klejonego z trzech warstw. Najczęściej jest to drewno sosnowe lub świerkowe, ale na indywidualne zamówienie dostępne są też okna z mahoniu lub innych gatunków egzotycznych.
Okna jednoramowe
Szkli się je szybami zespolonymi jedno- lub dwukomorowymi ze szkła zwykłego albo o zwiększonej izolacyjności cieplnej lub akustycznej. W oknach jednoramowych montowane są wciskane uszczelki z modyfikowanego PCW lub termoplastycznych elastomerów. Nie zmieniają one swojego wyglądu przez wiele lat i zapewniają szczelność okien.
Zależnie od typu okien montuje się w nich różnego rodzaju okucia obwodowe. Takie okucie – po zamknięciu okna – trzyma skrzydło w ościeżnicy w kilku miejscach na obwodzie. W ramie okna zamontowany jest okapnik rynnowy, którym woda opadowa jest odprowadzana na ze-wnątrz.
Okna zespolone
Są to okna o tradycyjnej choć wciąż najbardziej popularnej konstrukcji. Do ich wykonania sto-suje się jednak nowoczesne materiały: wciskane uszczelki, okapniki rynnowe, kity silikonowe i nowe okucia zespalające. Okucia te łączą skrzydło zewnętrzne z wewnętrznym, a następnie z ościeżnicą. Umożliwiają otwieranie okna i jednocześnie sprawne rozłączanie jego elementów.
Ważny współczynnik
Szyba zespolona z przestrzenią między dwoma szybami wypełnioną argonem, ma współczyn-nik u=1,1. Natomiast wartość współczynnika izolacyjności cieplnej ramy drewnianej wynosi 1,2–1,3 W/mkw. K. (e)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!