sobota, 20 stycznia 2018 r.

Dom

Opłatek budowlanych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2002, 15:57

Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Oddział Lublin organizuje 13 bm. co roczne spotkanie wigilijne. Już od kilku lat przedstawiciele firm budowlanych, placówek handlowych zajmujący się sprzedażą materiałów z tej branży, developerzy, prezesi spółdzielni mieszkaniowych i administracji samorządowej spotykaj się na budowlanych opłatku. Spotkanie takie sprzyja podsumowaniu mijającego roku, analizowaniu tego co wydarzyło się szczególnego, o czym lepiej zapomnieć, snuciu kolejnych planów. Sprzyja także integracji środowiska. Wigilia PTM Oddział Lublin odbędzie się 13 grudnia o godz. 16. W siedzibie PTM mieszczącej się przy ul. Nadbystrzyckiej 11.
Cena metra i ulga budowlana
Urząd Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, poinformował, że cena 1 mkw. nowo budowanych mieszkań wynosiła w trzecim kwartale bieżącego roku 2484 zł. Wartość ta jest podstawą do określania limitu podatkowych ulg mieszkaniowych - budowlanej i remontowej.
Ponieważ cena budowy 1 mkw. mieszkania spadła w porównaniu z III kwartałem 2001 roku (wynosiła wtedy 2700 zł), nie wzrośnie również - po raz pierwszy od czasów wprowadzenia ulg - limit odliczeń dla osób korzystających z ulgi budowlanej. Z ułatwienia tego mogą korzystać tylko ci, którzy budowę mieszkania lub domu rozpoczęli w poprzednich latach. Z powodu spadku ceny mieszkań, osoby te nie odliczą w roku 2003 ani złotówki ponad tegoroczny limit. Dotychczas fiskus był dla inwestorów indywidualnych łaskawszy niż dla tych, którzy kupowali mieszkania od firm budujących je na sprzedaż lub wynajem.
System kontroli prawa budowlanego
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego jako jedną z trzech najczęstszych przyczyn katastrof budowlanych podaje nieprzestrzeganie wymogów prawa budowlanego odnośnie materiałów budowlanych dopuszczonych do obrotu i budowy. Niestety, wiadomo że skuteczność polskiego systemu kontroli prawa budowlanego jest znikoma - według badań ITB z ubiegłego roku, ponad 50 proc. materiałów budowlanych sprzedawanych w Polsce nie ma odpowiednich aprobat i atestów. (Elle)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!