środa, 24 stycznia 2018 r.

Dom

Philips nagrodzi Cię spłatą kredytu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2009, 14:26

Z początkiem lipca rozpoczeła się akcja Philips Lighting Poland promująca wymianę tradycyjnych żarówek na energooszczędne źródła światła.

Ma uświadomić konsumentom korzyści płynące z wymiany tradycyjnych żarówek na energooszczędne świetlówki i rozpropagować stosowanie tych ostatnich. Biorąc w niej udział można wygrać jedną z pięciu nagród w wysokości 6000 zł na przykład na spłatę dowolnego kredytu lub 2500 świetlówek Philips.


Świadomość społeczna na temat energooszczędnych źródeł światła wzrasta, jednak nadal pozostaje niewystarczająca. Polacy nie są świadomi tego, że mogą zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na rachunkach za energię jeśli wymienią żarówkę na energooszczędną świetlówkę.


Uświadomienie konieczności wymiany żarówek, spowodowane jest również dyrektywą Komisji Europejskiej, zakładającą obniżenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery przez wycofanie ze sprzedaży żarówek tradycyjnych.


Już z początkiem roku szkolnego 2009, we wszystkich krajach UE wycofane zostaną żarówki o mocy 100 W i większej, a także wszystkie żarówki nieprzeźroczyste (tzw. mleczne i kolorowe). Rok później ze sklepowych półek znikną żarówki 75 W, w 2011 – 60 W, a 1 września 2012 roku - żarówki 40- i 25-watowe.


To nie oznacza wielkiej rewolucji dla klienta, ponieważ w sprzedaży zostaną energooszczędne odpowiedniki wszystkich wycofywanych źródeł światła. Mówiąc "energooszczędne" źródła mamy na myśli świetlówki kompaktowe.


Nowoczesne świetlówki kształtem przypominają tradycyjne żarówki (Softone), są też świetlówki rurowe (Genie, Ecominy) czy te najbardziej wydajne w kształcie spirali (Tornado). Każdą żarówkę można zastąpić świetlówką w takim samym rozmiarze i z takim samym gwintem.


Energooszczędne źródła światła są dostępne z trzonkiem E27 i E14. Różnicę pomiędzy żarówką tradycyjną, a świetlówką można zauważyć w cenie (ok. 20 zł), która jednak szybko się zwraca.


Korzyść z wymiany żarówki na świetlówkę można łatwo obliczyć. Jeśli w pokoju dziennym mamy żyrandol na trzy żarówki 100 W i każdą z nich wymienimy na świetlówkę Philips Tornado o takiej samej mocy światła, ale 20 W – to już po roku, na 3 świetlówkach oszczędzimy 107,91 zł a podczas całego okresu użytkowania świetlówki (8 lat) - zyskamy 863,28 zł.


To jeszcze nie koniec – w każdym gospodarstwie domowym używamy kilkunastu źródeł światła. Każdy może dokonać symulacji i obliczyć swój zysk. Dokładne kalkulatory z wyliczeniem zamienników znajdziemy na stronie internetowej www.philips.com/homelighting.


Akcja "Pomożemy spłacić Twój kredyt”, trwająca od lipca do grudnia 2009 roku, ma dodatkowo zachęcić Polaków do wymiany oświetlenia na energooszczędne i ekologiczne. Promocja jest prosta, a udział w niej może wziąć każdy, kto kupi świetlówkę kompaktową firmy Philips.


Już za zakup jednej świetlówki można wygrać 6000 zł. Wygraną sumę można przeznaczyć na dowolny cel – w tym spłatę rachunków bieżących czy spłatę dowolnego kredytu. Od lipca do grudnia co miesiąc losowanych będzie dodatkowo 500 świetlówek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!