sobota, 24 lutego 2018 r.

Dom

Braas Polska i RuppCeramika, stwarzają absolwentom szkół wyższych możliwość zdobycia praktycznych zawodowych umiejętności. Pod okiem specjalistów młodzi ludzie mają szansę nie tylko dużo się nauczyć, ale także znaleźć pracę. W ciągu ostatnich dwóch lat staż odbyło 11 absolwentów, z czego aż 6 zostało zatrudnionych.
Firmy Braas Polska oraz RuppCeramika od 2002 roku organizują staże dla absolwentów szkół wyższych oraz studentów ostatnich lat. Mogą oni być zatrudnieni w trzech zakładach: w Opolu, w Płońsku, lub w Skrzyńsku k/Przysuchy. Praktyka w firmach jest dostępna dla każdego – należy tylko wysłać podanie oraz list motywacyjny.
– Szanse na staż mają ci studenci, których profil studiów i aspiracje co do dalszego rozwoju zawodowego pasują do któregoś z obszarów funkcjonowania firmy. W ten sposób trafią do miejsca, gdzie otrzymają wiedzę praktyczną przydatną w dalszej karierze zawodowej. Możliwości jest wiele – od działu finansowego aż po proces produkcji – opowiada Joanna Elżbieta Mazurek, odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi w firmach Braas Polska i RuppCeramika.
Kandydaci na staż są poddawani wstępnej selekcji, która służy sprawdzeniu możliwości stworzenia stażu dla konkretnego studenta. Następnie wybrani kandydaci zostają zaproszeni na spotkanie kwalifikacyjne. Każdemu przyjętemu stażyście zostaje przydzielony „opiekun” spośród pracowników firm. Taka osoba jest dla studenta przewodnikiem i nauczycielem, przez cały okres stażu pomaga mu i uczy. Studenci wyższych lat mają dodatkowo możliwość napisania pracy magisterskiej na temat firmy. Warunkiem jest nowatorski temat, proponujący nowe rozwiązania w procesie produkcji czy w jakimkolwiek innym obszarze działalności firmy. Praktyki w Braas Polska i RuppCeramika często przeradzają się w dłuższą współpracę ze stażystami. Już niedługo ułatwieniem dla kandydatów na staż w którejś z firm będzie formularz aplikacyjny dostępny na stronach internetowych www.braas-polska.com.pl i www.ruppceramika.com.pl. (e)

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!