wtorek, 20 marca 2018 r.

Dom

Pokój pod dachem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2003, 16:38


d Minęły już czasy, gdy ciasne mieszkanka na poddaszach i mansardy były traktowane jako zło konieczne. Dzisiaj są modne, chociaż ich zagospodarowanie nie jest tał łatwe, jak wnętrza o wszystkich pionowych ścianach.
Wspaniale mieszka się pod skośnym stropem. Przyjemność ta jest tym większa, im lepiej roz-mieszczone zostaną ścianki działowe dające poczucie prawdziwej intymności, a nawet pełnego bezpieczeństwa. Często wykorzystujemy do tego celu lekkie konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych, stosujemy odpowiednie oświetlenie, umieszczamy w dachach okna, budujemy specjalne regały i szafy, żeby wykorzystać każdy centymetr powierzchni.
Dzięki nowoczesnym materiałom budowlanym stało się możliwe zagospodarowanie każdego skrawka powierzchni pod dachem. W efekcie powstają wnętrza o załamanych płaszczyznach ścian i sufitów, czasem z wyeksponowanym belkowaniem więźby dachowej – intrygujące, ale też nie ławte do urzadzenia.
Największą trudnością wydaje się być wykorzystanie tej ich części, w której skośny sufit nie-postrzeżenie zmienia się w taką właśnie ścianę. Nie można tu postawić standardowych regałów, stołu czy kanapy, gdyż pierwsze z tych mebli się nie zmieszczą, a skorzystanie z drugich mogłoby się skończyć nabiciem guza na głowie.
Poddasze pozwala nam na ciekawe aranżacje i wiele pomysłowości. Jeśli jednak nie możemy sobie poradzić sami z ich urządzeniem to skorzystajmy z porad architektów, którzy podpowiedzą nam, jak urządzić nasze mieszkanie.
Coraz większe zainteresowanie poddaszami sprawia, że coraz więcej developerów, spółdzielni mieszkaniowych czy też indywidualnych inwestorów buduje poddasze z myślą o przeznaczeniu go na cele mieszkalne. Często koszt budowy 1 mkw. na najwyżej położonych kondygnacjach realizowanych budynkach jest tańszy od pierwszego czy drugiego piętra. I to jest też bardzo ważne, przy podejmowaniu różnych decyzji mieszkaniowych, zwłaszcza wtedy, kiedy liczymy dokładnie każdą złotówkę.
Wśród zwolenników zamieszkania na poddaszu są nie tylko osoby młode, ale też w średnim wieku. Klimatu poddasza, nie da się bowiem przenieść na inne lokale. Jedyną niedogodnością, która może być dosyć uciążliwa to pokonywanie – o ile nie ma windy – iluś tam schodów, żeby dotrzeć do własnego M. Wnoszenie na „górę” zakupów, dziecięcego wózka itp. może okazać się dosyć dokuczliwe. Za to możemy mieć piękne widoki na okolicę. (ELLE)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!