sobota, 24 marca 2018 r.

Dom

Polacy żyją w klitkach. Jesteśmy na końcu Europy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2011, 11:52
Autor: Gazeta.pl, mm

Polacy mieszkają w za małych mieszkaniach (sxc.hu)
Polacy mieszkają w za małych mieszkaniach (sxc.hu)

Ponad 60 proc. polskich rodzin żyje w zbyt ciasnych i za małych mieszkaniach. Wskaźniki mieszkaniowego przeludnienia plasują Polskę na 28 miejscu wśród 30 krajów w Europie - wynika z analizy Home Broker.

Zgodnie z europejskimi standardami single i małżeństwa bez dzieci powinny mieszkać w mieszkaniu dwupokojowym, rodziny z jednym dzieckiem muszą zamienić mieszkanie na trzypokojowe, a gdy liczba potomstwa powiększy się do trójki - nawet do pięciu pokoi.

Niestety, w Polsce takie warunki w Polsce są utopią, a na tle Europy wypada pod względem mieszkaniowego przeludnienia bardzo słabo - informuje Eurostat, który porównał warunki mieszkaniowe w 30 krajach Europy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Sebo
crx
derw
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Sebo
Sebo (26 września 2013 o 15:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To są absolutnie bzdury. Znaczna większość ludzi mieszka w wygodnych domach jednorodzinnych i w tej statystyce wypadamy pewno co najmniej przyzwoicie.

Rozwiń
crx
crx (17 stycznia 2011 o 10:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Rzeczywistość wygląda tak.Studenci chcą jak najmniejszym kosztem zdobyć dyplomy,być zatrudnieni w budżetówce bez żadnej odpopwiedzialności i wysokim uposażeniem.Ci bardziej rozgarnięci wyjeżdżąją stamtąd, by poprawić sobie poziom życia.I tak kręci się ten cyrk....Ale już niedługo.........Studia dają czasami wiedzę ,ale na pewno nie mądrość czy inteligencję...........!!!
Rozwiń
derw
derw (17 stycznia 2011 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
5. Lublin. I to mimo najniższych wydatków na administrację publiczną. Zresztą instytucje są największym kapitałem tego miasta, tuż po jakości życia ocenionej na 103 proc. średniej. Co zaważyło na takim wyniku? To co w przypadku Białegostoku. A więc ekologia i poziom bezpieczeństwa.

Wśród dużych miast Lublin ma najczystsze powietrze. Oczyszcza też 100 proc. swoich ścieków.

Poczuciu bezpieczeństwa sprzyja zaś niewielka liczba przestępstw (wykrywalność ich sprawców pozostawia nieco do życzenia) oraz kolizji i wypadków drogowych.

Kolejnym atutem miasta są ludzie - stosunkowo młodzi i legitymujący się dyplomem jednej z wielu tutejszych wyższych uczelni (aż 21 proc., pod tym względem Lublin ustępuje tylko Warszawie). Gorzej jest z jakością tych uczelni - okupują dalsze miejsce w rankingach.

Co może doskwierać lublinianom? Wysokie bezrobocie, umiarkowana jakość opieki medycznej, zbyt rzadka sieć dróg i kulejący transport publiczny (najmniejsze wśród wielkich miast możliwości przewozowe w stosunku do potrzeb). Wiele bolączek mogłyby rozwiązać dotacje unijne, gdyby miasto nauczyło się je pozyskiwać. Pod tym względem odstaje od średniej in minus aż o 62 proc.

Poza tym obfitujący w zabytki Lublin jest mało znany i przyciąga niewielu turystów. Słaby wizerunek, a prócz tego brak lotniska i lepszych hoteli nie zachęca też zagranicznych inwestorów - ich aktywność jest tu znikoma. Mało widoczni są też inwestorzy krajowi. W sumie nakłady inwestycyjne na głowę mieszkańca wynoszą zaledwie połowę tego, co w większości opisywanych miast. Mimo że aż 44 proc. powierzchni Lublina objętych jest planami zagospodarowania (w Warszawie tylko 18 proc.), co czyni go obok Trójmiasta chlubnym wyjątkiem na mapie Polski.

- Takie plany już dawno powinny być gotowe. Wszystkie terminy minęły - zżyma się prof. Orłowski. - Brak planów zagospodarowania z miejsca odstrasza inwestorów.

O czym przekonała się na choćby...
Rozwiń
KK
KK (17 stycznia 2011 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No przecież to zielona wyspa ,pełna miłości według tych łajdaków z rządy ,to musi być kłamstwo ,niech sie te oszołomy odwołają do arbitrażu międzynarodowego
Rozwiń
nie lubię
nie lubię (16 stycznia 2011 o 23:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No dobra w ślad za opinią "narodu", sprzedaję swoje M-5 i zamieniam na M-2. A Ciężko zarobione pieniądze wydam na wczasach w Polsce. I przepraszam wzystkich za to że mnie stać. ( i c..j wam na gró Pasuje?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!