poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Dom

Remontowe ulgi podatkowe

Dodano: 4 grudnia 2002, 14:09

Z remontowej ulgi podatkowej możesz skorzystać tylko pod warunkiem, że posiadasz tytuł prawny do remontowanego mieszkania lub domu. Może to być:
* akt własności,
* decyzja o przydziale lokalu spółdzielczego, kwaterunkowego lub zakładowego,
* umowa najmu, dzierżawy lub dożywocia,
* umowa podnajmu lub poddzierżawy,
* umowa użyczenia części lub całego domu albo mieszkania,
* dowód potwierdzający nabycie mieszkania czy domu w drodze kupna, spadku lub darowizny.
Uwaga!
* Ulga remontowo-modernizacyjna jest wspólna dla obojga małżonków. Przysługuje im tylko jeden limit odliczeń bez względu na to, ile posiadają i remontują domów czy mieszkań.
* Wydatki odliczyć można w zeznaniu podatkowym tylko za ten rok, w którym zostały one poniesione. Jeżeli w latach 2000 i 2001 (lub w obu) podatnik dokonywał już odpisów remontowych, w tym roku odliczyć może maksymalnie różnicę: limit przysługującej mu ulgi minus zsumowana kwota odpisów. Jeżeli w poprzednich latach (w 2000 lub w 2001, albo w obu) podatnik wykorzystał cały limit ulgi - od podatku za ten roku nie może odliczyć już nic.
* Ulga na remont jest ulgą trzyletnią. Obecny okres jej obowiązywania, rozpoczęty 1 stycznia 2000 r., kończy się 31 grudnia 2002 r. Dla skorzystania z ulgi konieczne jest poniesienie, licząc od początku trwania okresu trzyletniego (tj. od 1 stycznia 2000 r.), minimalnego wydatku w wysokości 462 zł. Odpisać można wtedy 87,78 zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24