niedziela, 25 lutego 2018 r.

DomWarto wiedzieć
Ta ulga jest propozycja dla kupujących używane mieszkanie. Ze „starych” ulg mieszkaniowych (tych, które obowiązywały w 2001 r. i wcześniej) została tylko ulga remontowa. Ulga jest trzylet-nia i kończy się wraz z końcem tego roku. Pozwala odliczyć od podatku 19 proc. wydatków na remont, nie więcej jednak niż 4620 zł na dom i 3850 zł na mieszkanie. Aby odliczyć maksymalne kwoty na remont domu należy wydać 24 315,79 zł, zaś na remont mieszkania – 20 263,16 zł. ten kto wyda mniej – także odliczy mniej.
Remont można przeprowadzić w jednym roku lub rozłożyć go na raty. Nie może jednak trwać dłużej niż 3 lata. Gdy przy okazji wyremontujemy instalację gazową, limit ulgi powiększy się o dodatkowe 770 zł.
Uwaga! Żeby „załapać się” na ulgę remontową, nie wystarczy kupić wiaderko farby. Wydatki poniesione na ten cel muszą przekroczyć 462 zł.
Odsetkowa z zastrzeżeniami
Z ulgi odsetkowej można będzie skorzystać dopiero po zakończeniu budowy. Oznacza to, że odliczeniu odsetek kredytu od dochodu dokonamy w pierwszym rocznym zeznaniu podatkowym po przeprowadzce. Poza tym zakończenie budowy trzeba będzie udokumentować umową nota-rialną o przeniesieniu na podatnika własności nowo wybudowanego lokalu (gdy budujemy z developerem lub spółdzielnią) bądź też decyzją gminy o przyjęciu domu do użytkowania (w przypadku gdy budujemy dom).
Ulga odsetkowa nie działa wstecz, tzn. że nie mogą z niej skorzystać ci, którzy odebrali swoje mieszkania przed 2002 rokiem. (E)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!