niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Dom

Remontowy odpis
Warto wiedzieć
Ta ulga jest propozycja dla kupujących używane mieszkanie. Ze „starych” ulg mieszkaniowych (tych, które obowiązywały w 2001 r. i wcześniej) została tylko ulga remontowa. Ulga jest trzylet-nia i kończy się wraz z końcem tego roku. Pozwala odliczyć od podatku 19 proc. wydatków na remont, nie więcej jednak niż 4620 zł na dom i 3850 zł na mieszkanie. Aby odliczyć maksymalne kwoty na remont domu należy wydać 24 315,79 zł, zaś na remont mieszkania – 20 263,16 zł. ten kto wyda mniej – także odliczy mniej.
Remont można przeprowadzić w jednym roku lub rozłożyć go na raty. Nie może jednak trwać dłużej niż 3 lata. Gdy przy okazji wyremontujemy instalację gazową, limit ulgi powiększy się o dodatkowe 770 zł.
Uwaga! Żeby „załapać się” na ulgę remontową, nie wystarczy kupić wiaderko farby. Wydatki poniesione na ten cel muszą przekroczyć 462 zł.
Odsetkowa z zastrzeżeniami
Z ulgi odsetkowej można będzie skorzystać dopiero po zakończeniu budowy. Oznacza to, że odliczeniu odsetek kredytu od dochodu dokonamy w pierwszym rocznym zeznaniu podatkowym po przeprowadzce. Poza tym zakończenie budowy trzeba będzie udokumentować umową nota-rialną o przeniesieniu na podatnika własności nowo wybudowanego lokalu (gdy budujemy z developerem lub spółdzielnią) bądź też decyzją gminy o przyjęciu domu do użytkowania (w przypadku gdy budujemy dom).
Ulga odsetkowa nie działa wstecz, tzn. że nie mogą z niej skorzystać ci, którzy odebrali swoje mieszkania przed 2002 rokiem. (E)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24