środa, 21 lutego 2018 r.

Dom

Sprawdź zanim zaufasz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 maja 2003, 17:52


d Bardzo ważnym ogniwem procesu budowlanego jest firma handlowa, w której zaopatrujemy się w materiały budowlane. Dobra firma będzie naszym partnerem na każdym etapie budowy wymarzonego domu, a zła – to dodatkowy stres.
Najczęściej zaopatrujemy się w materiały budowlane w tej firmie, która ma najkorzystniejsze ceny. Nie pamiętamy tymczasem o tym, że tania, ale nierzetelna firma może poważnie utrudnić i spowolnić budowę. Warto więc włożyć nieco więcej wysiłku i wyszukać firmę, która istnieje już dłuższy czas na rynku i cieszy się dobrą renomą - to przecież od niej będzie zależała terminowość dostaw materiałów i ich niezmienne ceny. W wyborze dobrej firmy może pomóc producent materiału - poleci on nam taką, z którą wielokrotnie bezproblemowo współpracował. Przy wyborze przedsiębiorstwa handlowego należy wziąć pod uwagę także kilka innych ważnych kryteriów.
Lokalizacja firmy
Jednym z nich jest lokalizacja firmy, gdyż ma to znaczenie ekonomiczne. Za transport niektórych materiałów niewątpliwie będziemy musieli zapłacić,
a odległość firmy od placu naszej budowy będzie tu bardzo ważna. Warto sprawdzić, w jakim stopniu firma angażuje się w przekazanie nam sprzedanego, tj. czy kupiony u danej firmy handlowej towar trzeba będzie odebrać samemu, czy też w ramach kupna mamy zapewniony transport materiałów na budowę. Zapytajmy, czy firma handlowa dysponuje odpowiednimi samochodami wyładowczymi. Powinny to być samochody z tzw. HDS’em, czyli dźwigiem, za pomocą którego można szybko i bezpiecznie wyładować materiał. Dobrze jest jeśli firma dysponuje samochodami dostawczymi o różnej ładowności - wtedy mamy gwarancję, że rodzaj transportu będzie dopasowany do wielkości przewożonego asortymentu. Jeśli plac budowy będzie za mały, zalecane będzie zamawianie materiałów małymi partiami wyrobów koniecznych do wykonania tylko określonego etapu budowy. Należy również zwrócić uwagę na to, jaki asortyment produktów firma oferuje. Im jest on większy, tym mamy większą swobodę wyboru. Firma posiadająca szeroki asortyment towarów udzieli nam na pewno stosownego rabatu przy zakupie dużej ilości materiałów.
Ważna elastyczność
Znaczenie ma też czas pracy firmy handlowej i jej elastyczność, jeżeli chodzi o godziny dostaw i ich sposób. Od tego zależy zaplanowanie wyprzedzenia, z jakim musimy zamawiać materiały oraz w jakich partiach należy je zamawiać. Na wybór firmy handlowej naprawdę warto poświęcić trochę czasu. Oszczędzimy sobie dzięki temu nerwów związanych z nieterminowymi dostawami, dodatkowymi kosztami wynikającymi z niedotrzymywania przez firmę umów i zapewne wielu innych nieprzyjemnych i dodatkowo obciążających naszą kieszeń sytuacji. (e)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!