poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

Dom

Szpachlowanie, lakierowanie i cyklinowanie

Dodano: 6 lutego 2003, 15:38

Szczeliny powstające między klepkami parkietu można wypełnić elastyczną szpachlą, Natomiast zmatowiały lakier najlepiej odświeżyć przez przetarcie drobnoziarnistym papierem ściernym, a następnie położenie nowej warstwy.
Jednak, kiedy po kilkuletniej eksploatacji parkiet jest czarny, posiada uszkodzenia mechaniczne, popękany lakier to najlepszym sposobem na przywrócenie mu dawnego wyglądu jest cyklinowanie. Wykonywane jest ono po uprzednim szpachlowaniu bezpyłowymi, wydajnymi maszynami. Pomimo, że ich pochłaniacze zdolne są do wychwycenia 95 procent pyłów, to w przypadku remontu całego mieszkania, cyklinowanie należy robić po zagruntowaniu, a przed końcowym malowaniem ścian. Przed uruchomieniem cykliniarki należy sprawdzić, czy wszystkie klepki są dobrze przyklejone i nie klawiszują.
Jakość wykonanej usługi, zależy przede wszystkim od jakości papieru ściernego i doświadczenia operatora cykliniarki. Większość z nich posługuje się ściernymi papierami niemieckimi o różnych stopniach granulacji. Do pierwszego czyszczenia używany jest papier gruboziarnisty, następnie średnio a końcowe wygładzanie robione jest małoziarnistym Pomieszczenie o powierzchni 20 mkw. wymaga całodziennej pracy. Cyklinować można bez względu na pory roku, ale najbardziej optymalnym okresem jest lato.
Cena za 1 mkw. cyklinownej powierzchni wynosi od 6 zł do 8 zł, natomiast za lakierowanie trzeba zapłacić od 1,50 zł do 2 zł za 1 mkw., każdej kładzionej warstwy. Do lakierowania wskazane jest używać bardziej wydajnych lepszych, ale i droższych lakierów ekologicznych. (zk)

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24