wtorek, 30 maja 2017 r.

Dom

Tęczowy świat

Dodano: 17 grudnia 2003, 15:40

Zielony – Drewno
Zieleń jest barwą przyrody, symbolizuje życie, początek. Wiąże się również z bogactwem. Jeżeli pragniemy poprawić swój status materialny warto znaleźć wokół siebie miejsce na jeden z odcieni zieleni.
Czerwony – Ogień
Tak samo jak ogień, czerwień ma wielką moc. Kojarzona z aktywnością, inteligencją i namiętnością, symbolizuje światło. Nadmiar czerwieni we wnętrzu jest niekorzystny, warto jednak wprowadzić do wystroju akcenty w tym kolorze, które napełnią pokój pozytywną energią. Czerwony dywan w sypialni pobudzi namiętność, a bukiet czerwonych tulipanów w salonie ożywi atmosferę, napełni pokój pozytywną energią. Intensywnie czerwony kolor możemy uzyskać mając ściany farbą Levis Harmoni 3 w kolorze: królewski karmazyn.
Żółty – Ziemia
Żółty jest barwą zapraszającą, pobudza umysł i pomaga w pogłębianiu wiedzy. Idealnie sprawdza się w przestrzeniach przeznaczonych do pracy w skupieniu lub do nauki. Kolor ten, symbolizujący Ziemię, oznacza stabilność, trwałość
i długowieczność. Każda z tych cech wymaga szczególnej pielęgnacji, dlatego wybierając kolory we wnętrzach nie należy zapominać o tej barwie. Odcienie żółtego wprowadzą ponadto radosny nastrój i atmosferę oraz wpłyną korzystnie na każdy ludzki organizm.
Niestety żółty potrafi przyćmiewać inne kolory, dlatego ważne jest, aby nie przesadzić z ilością lub wybrać jego bardziej stonowany odcień. Jeżeli zdecydujemy się na żółte ściany w mieszkaniu, do ich pomalowania możemy użyć farby Levis
Harmoni 7 w odcieniu kwiat dziewanny i kwiat akacji.
Biel – Metal
Biel związana jest z dostatkiem i sukcesem materialnym, kojarzona również
z jasnym i logicznym rozumowaniem oraz przywiązywaniem wagi do szczegółów.
W filozofii Feng Shui symbolizuje współzawodnictwo, nadaje się więc szczególnie do pomieszczeń przeznaczonych do intensywnej pracy. (e)


Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!